Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

Wyjazd członków NTKS we Wrocławiu do Bad Muskau

W sobotę 11 października członkowie Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno- Społecznego we Wrocławiu pojechali do malowniczego Bad Muskau. 40 osób zwiedz...

Ruszyła strona niemieckojęzycznych Katolików we Wrocławiu

Z wielką radością informujemy, że wrocławska wspólnota niemieckojęzycznych Katolików doczekała się swojej strony internetowej. Aktualności z życia wsp...

Jubileusz Mszy Pojednania w Krzyżowej

W tym roku mija 25 lat od historycznej Mszy Pojednania, podczas której kanclerz RFN Helmut Kohl oraz premier Tadeusz Mazowiecki przekazali sobie sym...

Najnowsze wydarzenia
Jesień w NTKS. Filmowe poniedziałki
Wpisany przez A.K., poniedziałek, 20 października 2014 10:23

zdjęcieSerdecznie zapraszamy na filmowe poniedziałki w NTKS we Wrocławiu!

Jesienna aura nie zachwyca? Samopoczucie nie dopisuje? My znamy i mamy na to rozwiązanie!

Zapraszamy na filmowe poniedziałki, podczas których obejrzycie niezwykłe filmy, przy ciepłej herbacie i oczywiście w doborowym towarzystwie!

Więcej…
 
„Wszystko dobre, co się dobrze kończy”. Polsko-Niemiecki Tandemowy Kurs Językowy
Wpisany przez A.K., piątek, 26 września 2014 10:25

zdjęciePolsko-Niemiecki kurs tandemowy dobiegł końca. Uczestnicy z uśmiechami na twarzach opuścili Wrocław, ale na pewno powrócą tu jeszcze nie raz!

Od 11 do 21 września Aktion West-Ost wraz z Niemieckim Towarzystwem Kulturalno- Społecznym we Wrocławiu przeprowadziło tandemowy kurs językowy dla polskich i niemieckich uczestników.

Głównym celem projektu była wzajemna nauka obu języków. Doskonałą do tego okazją były codzienne lekcje z wykwalifikowanymi nauczycielkami polskiego i niemieckiego, jak również popołudniowe zadania tandemowe. Każdy z uczestników mógł przejąć obowiązki zarówno ucznia jak i nauczyciela.

Dzięki różnorodności zadań uczestnicy mieli możliwość poznania różnych aspektów języka. Tematyka obejmowała między innymi takie zagadnienia jak: kultura, opisywanie samopoczucia, muzyka, gotowanie itp. Zajęcia moderowane były w dwóch językach, a bariera językowa z dnia na dzień była coraz mniejsza.

Więcej…
 
Sztuka teatralna “PEACE PLEASE! Wywiad z Berthą von Suttner” we Wrocławiu
Wpisany przez M.Ch., czwartek, 18 września 2014 10:53

grafika

W 2014 roku przypada setna rocznica śmierci Berthy von Suttner oraz setna rocznica wybuchu I wojnyświatowej. Z tej historycznej okazji portraittheater z Wiednia przygotował, z wielkim sukcesem, dramat „PEACE PLEASE! Wywiad z Berthą Suttner“, w którym prześledzić można niezwykłą drogę życiową Berthy von Suttner (1843 - 1914), od księżnej do samostanowiącej pisarki i laureatki Nagrody Nobla.
Dramat ukazuje związek pomiędzy jej zaangażowaniem a wartością pracy na rzecz pokoju dzisiaj.

Wrocławska premiera odbędzie się 7 października 2014 r. (wtorek) godz. 12.00 w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego pl. Uniwersytecki 1 (budynek główny Uniwersytetu).

Spektakl w języku niemieckim.

Wstęp wolny!
Rezerwacja miejsc: Biblioteka Austriacka, tel. 71 3752 942; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
IX Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska
Wpisany przez M.Ch., piątek, 29 sierpnia 2014 14:34

logoWYRWANE Z KONTEKSTU? SŁOWO A KONTEKST KULTUROWY

Chcesz poznać polsko-niemieckie tematy tabu oraz różnice kulturowe, które kreują obraz Polaków w Niemczech i Niemców w Polsce?

Weź udział w IX Polsko-Niemieckiej Akademii Dziennikarskiej organizowanej przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Celem tegorocznej Akademii jest rozwinięcie i wzmocnienie kompetencji międzykulturowych uczestników w ich praktyce dziennikarskiej, pogłębienie znajomości kontekstu kulturowego poprzez analizę językowego wizerunku Polski i Niemiec w mediach sąsiada. Sposobów funkcjonowania np. tematów tabu w relacjach polsko-niemieckich i specyfiki humoru w obu krajach. Same słowa nie zawsze znaczą to samo!

Więcej…
 
Liczyrzepa, poranna gimnastyka i dużo przyrody...
Wpisany przez Administrator, piątek, 22 sierpnia 2014 09:48

zdjęcieTo wszystko i wiele więcej mogło przeżyć 37 dzieci z Wrocławia, Wałbrzycha, Zielonej Góry, Piły i Opola podczas tegorocznych warsztatów językowych organizowanych przez NTKS Wrocław w dniach od 27 lipca do 9 sierpnia. Tym razem obóz odbył się w Borowicach niedaleko Karpacza w Karkonoszach, gdzie legendy Ducha Gór – Liczyrzepy są na wyciągniecie ręki.

Oprócz regularnych lekcji języka niemieckiego i niemieckojęzycznych gier i animacji językowych, w trakcie których dzieci mogły poszerzać i polepszać swoje umiejętności językowe, pozostało jeszcze wiele do odkrycia. Podczas wycieczki po Karkonoszach pod czujnym okiem przewodnika górskiego na zamek Chojnik, do blisko położonego wodospadu oraz do kaplicy św. Anny w Karpaczu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>