Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

Zabawa karnawałowa dla najmłodszych!

W sobotę 7 lutego 2015 w naszej siedzibie, która przemieni się w sale balową odbędzie się tradycyjna zabawa karnawałowa dla najmłodszych. Dzieci uczęs...

V Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej

Jesienią tego roku czeka nas wielkie święto mniejszości niemieckiej z całej Polski. Już wiemy, że 26 września 2015 roku ponownie we wrocławskiej Hali ...

Podróż po nieznanych Niemczech - Fryzja Wschodnia

Niemcy to bardzo duży i różnorodny kraj, 16 krajów związkowych, ponad 80 milionów mieszkańców... każde dziecko to wie. Ale czy wiecie Państwo z czego ...

Najnowsze wydarzenia
Rekolekcje wielkopostne po niemiecku!
Wpisany przez M.Ch., wtorek, 17 lutego 2015 11:48

zdjecieWrocławscy Katolicy języka niemieckiego rozpoczynają przygotowania do Świętowania Wielkiej Nocy tradycyjnymi rekolekcjami wielkopostnymi, które potrwają od Środy Popielcowej 18.02. do niedzieli 22.02.
Rekolekcje po niemiecku poprowadzi Ojciec Leo Szymiczek OFM w Kaplicy u Sióstr Jadwiżanek przy ul. Sępa Szarzyńskiego we Wrocławiu. Spotkania w dni powszednie rozpoczynają się o godz. 15:00, w niedzielę o godz. 10:00.
W imieniu organizatorów gorąco polecamy!

 
Spotkanie twórców "Eurogames" we Wrocławiu
Wpisany przez M.Ch., czwartek, 05 lutego 2015 12:43

zdjęcie

Na przełomie stycznia i lutego gościliśmy w naszej siedzibie ekipę twórców nowego wydania pomocy naukowej dla osób prowadzących projekty młodzieżowe i spotkania międzynarodowe pn. "Eurogames".
Przedstawiciele naszej zaprzyjaźnionej organizacji Aktion West-Ost z Düsseldorfu, Grupy Młodzieżowej "Ermis" działającej przy Olsztyńskim Stowarzyszeniu Mniejszości Niemieckiej oraz szereg zmotywowanych młodych ludzi pracowało od świtu do zmierzchu nad nową, ulepszoną wersją popularnej pomocy dydaktycznej.
Celem spotkania było m.in. opracowanie filmów instruktażowych pomocnych przy prowadzeniu nowych gier i zabaw. O efektach prac będziemy informować na naszej stronie.
Spotkanie odbyło się dzięki Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 
Jubileusz Mszy Pojednania w Krzyżowej
Wpisany przez M.Ch., czwartek, 30 października 2014 14:37

zdjęcie

W 2014 roku minęło 25 lat od historycznej Mszy Pojednania, podczas której kanclerz RFN Helmut Kohl oraz premier Tadeusz Mazowiecki przekazali sobie symboliczny znak pokoju. Od tego momentu rozpoczął się trwający do dziś proces budowania i umacniania porozumienia polsko-niemieckiego. Od tego momentu oficjalnie mówi się również o mniejszości niemieckiej w Polsce. Rocznica ma wymiar symboliczny ale skłania również do rozważań nad bilansem ostatnich 25 lat i zmianach jakie zaszły w Polakach i Niemcach.

Więcej…
 
Panel dyskusyjny "Droga ku toleranacji"
Wpisany przez M.Ch., środa, 26 listopada 2014 13:28

plakatFundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejny panel dyskusyjny pod hasłem DROGA KU TOLERANCJI.

W spotkaniu 27 listopada (w czwartek) we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem udział wezmą reprezentanci czterech wyznań obecnych w Dzielnicy.

Więcej…
 
Przedświąteczne Bastlowanie
Wpisany przez A.K., poniedziałek, 17 listopada 2014 14:54

zdjęcieJuż w tę sobotę (22.11) o godzinie 15 odbędzie się u nas przedświąteczne „Bastlowanie”. W programie tworzenie świątecznych bombek, kartek i innych ozdób w świątecznym klimacie. Przy kolędach, ciepłej herbacie i w naszym gronie powstaną przepiękne ozdoby, które zaczarują nasz dom, a tworzenie ich umili nam ten jesienny dzień.
Zajęcia poprowadzi niezastąpiona Teresa Budzowska - znana już naszym bastlowiczom artystka ludowa i cierpliwy pedagog w jednym.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>