Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

Przeszłość, której nie da się zapomnieć

Pod koniec grudnia nakładem Wrocławskiej Drukarni Naukowej PAN ukazał się tom „Przeszłość, której nie da się zapomnieć. Wspomnienia dolnośląskich Niem...

Wolontariat w NTKS

Jeśli masz popołudniami trochę wolnego czasu, znasz lub uczysz się języka niemieckiego, a przede wszystkim lubisz pracę z dziećmi, to właśnie Ciebie s...

Nabór do chóru "Heimatsänger"

Wszystkich, którzy lubią wspólny śpiew, znają język niemiecki i chętnie poznają tradycyjne pieśni, zapraszamy serdecznie do dołączenia do naszego chór...

Najnowsze wydarzenia
Poszukujemy współpracownika
Wpisany przez Bogna Piter, wtorek, 09 lutego 2016 11:49

ilustracjaNiemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu zatrudni pracownika biurowego w pełnym wymiarze godzin.

Opis stanowiska:
• bieżące prace administracyjno–biurowe,
• występowanie z wnioskami do polskich, niemieckich i innych instytucji,
• przyznanie środków finansowych i rzeczowych,
• organizacja projektów kulturalnych, młodzieżowych i społecznych,
skierowanych do członków naszego stowarzyszenia.

Więcej…
 
Rekolekcje wielkopostne w języku niemieckim
Wpisany przez Bogna Piter, wtorek, 09 lutego 2016 08:59

ilustracjaKatolickie duszpasterstwo mniejszości niemieckiej we Wrocławiu zaprasza na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w środę popielcową i potrwają aż do niedzieli:

- od 10 do 13 lutego (środa-sobota) kazanie rekolekcyjne podczas mszy św. o godzinie 15;

- kazanie końcowe w niedzielę, 14 lutego, na mszy św. o godzinie 10.

Rekolekcje w kaplicy sióstr Jadwiżanek przy ul. Sępa Szarzyńskiego poprowadzi ks. Andreas Straub.

Zapraszamy!

 
Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn
Wpisany przez Jan Pietschmann, poniedziałek, 01 lutego 2016 14:04

Mfotoistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn w 2016 roku: na początku znaczyło to wielką radość z trzech meczy niemieckiej reprezentacji w grupie C we Wrocławiu. Po wygranej rundzie eliminacyjnej, a następnie po trzech meczach fazy zasadniczej na boisku historycznej Hali Stulecia, nadszedł czas na półfinał w Krakowie.

Więcej…
 
Ferie w NTKS
Wpisany przez Bogna Piter, poniedziałek, 25 stycznia 2016 13:36

zdjęcieWszystkie dzieci, które zostają we Wrocławiu lub jadą na ferie tylko na jeden tydzień zapraszamy serdecznie na popołudnia w NTKS. W programie bastlowanie (wtorki) i gry planszowe (czwartki). Spotkania odbędą się między 14:30 a 16:00 - zapraszamy!

 
Niemiecka reprezentacja piłki ręcznej we Wrocławiu
Wpisany przez Jan Pietschmann, wtorek, 19 stycznia 2016 15:37

zdjęcieW poniedziałek, 18 stycznia, z okazji mistrzostw Europy 2016 w piłce ręcznej oglądaliśmy mecz niemieckiej reprezentacji mężczyzn przeciwko reprezentacji Szwecji, który odbył się w Hali Stulecia.

Już w drodze na miejsce mogliśmy spotkać wielu niemieckich fanów, którzy możliwość udziału w jednym z trzech meczy eliminacji wykorzystali do zwiedzenia naszej pięknej dolnośląskiej metropolii.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>