Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

Wolontariat w NTKS

Jeśli masz popołudniami trochę wolnego czasu, znasz lub uczysz się języka niemieckiego, a przede wszystkim lubisz pracę z dziećmi, to właśnie Ciebie s...

Pokaz filmu niemego z muzyką na żywo

Zapraszamy na pokaz należącego do klasyki gatunku, filmu niemego „Die Weber” / „Tkacze” z roku 1927 z muzyką na żywo w wykonaniu Tomása Peralta z ze...

Najnowsze wydarzenia
Godziny otwarcia
Wpisany przez N.J., piątek, 29 kwietnia 2016 11:45

ilustracjaUprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja br. biuro NTKS będzie nieczynne.

 
Występ teatralny w j. niemieckim
Wpisany przez Agnieszka Nawrat, czwartek, 31 marca 2016 14:36

PRO LIBERIS SILESIAENasze Towarzystwo wspólnie ze szkołą dwujęzyczną z Raszowej, zrzeszoną w fundacji Pro Liberis (więcej informacji tutaj: http://www.edukacja-raszowa.eu/start.html) organizuje teatralny występ dziecięcy, prezentowany w języku niemieckim.

Spektakl odbędzie się w środę 27 kwietnia 2016 o godz. 15.00 w Domu Kultury przy ul.Kołłątaja i potrwa ok. 1,5h. Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 
Przerwa świąteczna
Wpisany przez N.J., poniedziałek, 21 marca 2016 17:36

ilustracjaUprzejmie informujemy, że w dniach od 24 do 28 marca br. biuro NTKS będzie nieczynne.

 
Spotkanie członkowskie z okazji Dnia Kobiet
Wpisany przez Agnieszka Nawrat, czwartek, 10 marca 2016 12:41

Spotkanie członkowskie 09.03Z okazji międzynarodowego Dnia Kobiet gościliśmy 09 marca na naszym zebraniu członkowskim panią Monikę Wittek, referentkę ds. kultury VdG w Opolu.

W swoim wykładzie przedstawiła nam historię księżniczki Feodory, na cześć której nazwano do dziś znaną markę wysokiej jakości czekolady i pralinek "Feodora". Następnie mogliśmy posłuchać wierszy autorek należących do mniejszości niemieckiej oraz kilku piosenek w wykonaniu naszego chóru. Popołudnie zakończyliśmy spotkaniem przy kawie i ciastku.

Bardzo dziękujemy za wizytę!

 
"Wrocławskie opowieści" - czyli wrocławskie legendy w nowej odsłonie
Wpisany przez Bogna Piter, poniedziałek, 22 lutego 2016 10:22

zdjęcie16 listopada 2015 w siedzibie Niemieckiego Towarzystwa odbyło się spotkanie z aktorami Teatru Radioaktywnego, którzy przybyłym gościom czytali wybrane legendy o Wrocławiu. Do tworzenia własnych legend i ilustracji były zaproszone zarówno dzieci, jak i dorośli oraz wszyscy zainteresowani pisaniem i słuchaniem historii.

Efektem spotkania jest niniejszy zbiór bajek i opowieści, wśród których między innymi są: "Bajka o wrocławskich piratach", "Latarnik Karl" czy "O tym, jak powstała Wyspa Słodowa". Opatrzony kolorowymi ilustracjami dwujęzyczny album z zainteresowaniem przeczytają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Pozycję można nabyć w biurze NTKS w godzinach otwarcia; zainteresowanym osobom spoza Wrocławia publikację możemy wysłać pocztą.

Projekt zrealizowano dzięki dotacji Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>