Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

V Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej

Festiwal Kultury, organizowany co trzy lata, ma zaprezentować szerokiej publiczności bogactwo oferty kulturalnej mniejszości niemieckiej. Od muzyki ...

Nabór do młodego niemieckiego chóru - chętni poszukiwani!

Czy dobrze czujesz się w klimacie rocka, popu, poezji śpiewanej czy muzyki tradycyjnej? Chciałbyś poznać nowych ludzi, a przy okazji pogłębić swoją wi...

Najnowsze wydarzenia
V Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej za nami!
Wpisany przez Bogna Piter, czwartek, 01 października 2015 11:27

zdjęcieW minioną sobotę, 26 września, w Hali Stulecia we Wrocławiu, odbył się piąty już z kolei Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej.
Najróżniejsze grupy mniejszości niemieckiej z najdalszych zakątków Polski przyjechały do stolicy Dolnego Śląska, by na scenie historycznego budynku zaprezentować swoją twórczość: czy to poprzez taniec, muzykę czy śpiew.

Więcej…
 
Projekt fotograficzny "Wypędzeni z fotografii"
Wpisany przez Bogna Piter, piątek, 25 września 2015 12:27

FotoZapraszamy osoby urodzone na terenach Breslau i Schlesien do projektu fotograficznego „Wypędzeni z fotografii”, realizowanego we współpracy z St. Hedwigshaus w Oerlinhausen. Projekt przedstawia fotografie współczesnych Breslauerów, którzy po II wojnie światowej pozostali na terenach zamieszkiwanych (czyli w obecnym Wrocławiu) oraz tyle samo fotografii Breslauerów wypędzonych z terenów Breslau, zamieszkujących obecne tereny Niemiec. Autorem zdjęć będzie dr Michał Jakubowicz Instytutu Grafiki Uniwersytetu SWPS.

Więcej…
 
Uwe Rada ponownie we Wrocławiu!
Wpisany przez Bogna Piter, piątek, 18 września 2015 08:22

PlakatPamiętacie spotkanie autorskie z Uwe Radą, który swoją książkę „Odra. Życiorys pewnej rzeki” zaprezentował w naszej siedzibie 25 kwietnia? Autor znów przyjedzie do Wrocławia! Tym razem jednak, zamiast przy stole w bibliotece, będzie  o rzece opowiadał… na statku. Tak właśnie, jak na autora książki o tej tematyce przystało. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! Jak sam projekt opisują sami organizatorzy, możecie przeczytać poniżej. A dla naszych fanów na Facebooku mamy do rozdania 5 zaproszeń na spotkanie z autorem. Zachęcamy do udziału!

Więcej…
 
Spotkanie członkowskie
Wpisany przez Administrator, czwartek, 25 sierpnia 2011 10:21

zdjęcieWszystkich członków Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego we Wrocławiu zapraszamy  do naszej siedziby w środę, 16 września, na spotkanie członkowskie. Na spotkaniu, które odbędzie się o godzinie 16:00, zaprezentowani zostaną pochodzący z mniejszości kandydaci do sejmu.
Zapraszamy!

 
Letni koncert z Hallerem
Wpisany przez Anna Gręda, Johannes Baar, poniedziałek, 31 sierpnia 2015 13:31

22 sierpnia gościł u nas piosenkarz i gitarzysta Martin Haller. Muzyk z Mannheim zachwycił publiczność zarówno swoimi spokojnymi, jak i mocno rockowymi kompozycjami oraz szczerymi niemieckojęzycznymi tekstami.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>