Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

Spotkanie adwentowe

Już w sobotę 5 grudnia 2015 roku o godzinie 14:00, w siedzibie naszego Towarzystwa odbędzie się coroczne spotkanie adwentowo-bożonarodzeniowe. Zaprasz...

Świąteczne bastlowanie

Adwent to piękny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W rodzinach piecze się pierniczki, szykuje potrawy na stół wigilijny i ozdabia domy. My ...

Porady prawne dla członków NTKS

Już w środę 2. grudnia 2015 roku o godz. 17:00 zachęcamy do skorzystania z możliwości uzyskania bezpłatnych porad prawnych. Konsultacje, obejmujące r...

Najnowsze wydarzenia
Wrocławskie opowieści
Wpisany przez Anna Gręda, poniedziałek, 23 listopada 2015 13:44

16. listopada mieliśmy okazję jeszcze raz poczuć się jak dzieci. Zaprosiliśmy Filipa Surowiaka i Michała Występka z Wrocławskiego Teatru Radioaktywnego, którzy mają już sporo doświadczenia ze słuchowiskami i legendami. Najpierw Filip przeczytał wrocławskie legendy, tak że wszyscy goście – nie tylko licznie przybyłe dzieci, ale też młodzież i dorośli – mogli poznać kilka historii o Wrocławiu. Do wysłuchania były ciekawe legendy o czarownicy Tekli i Mostku Czarownic, Dzwonie Grzesznika i kamiennej głowie w wieży Katedry. Sprawiło to wszystkim dużo radości.

Więcej…
 
projekt fotograficzny jeszcze do końca listopada
Wpisany przez Bogna Piter, czwartek, 05 listopada 2015 10:34

zdjęcieJeszcze do końca listopada zapraszamy osoby urodzone na terenach Breslau i Schlesien do projektu fotograficznego „Wypędzeni z fotografii”, realizowanego we współpracy z St. Hedwigshaus w Oerlinhausen. Projekt przedstawia fotografie współczesnych Breslauerów, którzy po II wojnie światowej pozostali na terenach zamieszkiwanych (czyli w obecnym Wrocławiu) oraz tyle samo fotografii Breslauerów wypędzonych z terenów Breslau, zamieszkujących obecne tereny Niemiec. Autorem zdjęć będzie dr Michał Jakubowicz Instytutu Grafiki Uniwersytetu SWPS.

Więcej…
 
Carolina Schutti gościem naszego Towarzystwa
Wpisany przez Monika Bronikowska, środa, 28 października 2015 10:34

W poniedziałek 26-ego października gościem naszego Towarzystwa była tegoroczna laureatka Literackiej Nagrody Unii Europejskiej Carolina Schutti, która czytała nam ze swojej książki „Einmal muss ich über weiches Gras gelaufen sein“ („Choć raz musiałam przebiec po miękkiej trawie”). Powieść podejmuje bardzo aktualny temat dzisiejszej Europy, t.j. temat tożsamości człowieka.

Więcej…
 
Porady prawne dla Członków NTKS Wrocław
Wpisany przez Bogna Piter, wtorek, 27 października 2015 14:27

zdjęcieZachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania bezpłatnych porad prawnych. Konsultacje, obejmujące rekomendację prawną wraz z propozycją konkretnych działań, będą udzielane przez panią adwokat Magdalenę Lubiniecką. Dyżury będą miały miejsce w naszej siedzibie w każdą pierwszą środę miesiąca o godzinie 17:00. Zapraszamy serdecznie!

 
Przyznanie nagród w konkursie na najpiękniejsze niemieckie słowo
Wpisany przez Monika Bronikowska, piątek, 09 października 2015 10:10

25 września w ramach Europejskiego Dnia Języków odbyło się przyjęcie dla zwycięzców polskiego konkursu na najpiękniejsze niemieckie słowo. Jako współorganizator konkursu cieszy nas szczególnie, że wśród najlepszych prac, znalazły się także prace dzieci, które u nas uczą się języka niemieckiego. Mamy nadzieję, że także w przyszłości wykażą się one ogromną kreatywnością i będą czerpać radość z naszych zajęć.

Szczególnie podziękowanie dla naszej zaangażowanej nauczycielki Pani Zofii Molińskiej!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>