Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

Jubileusz Mszy Pojednania w Krzyżowej

W tym roku mija 25 lat od historycznej Mszy Pojednania, podczas której kanclerz RFN Helmut Kohl oraz premier Tadeusz Mazowiecki przekazali sobie sym...

Czytanie w ciemnościach: „DRUT MINKOWSKIEGO”

Serdecznie zapraszamy na wrocławską premierę spektaklu w ciemnościach „Drut Minkowskiego” na podstawie „Huśtawki oddechu” Herty Müller w tłumaczeniu K...

Pokaz niemego filmu „Przygody księcia Achmeda“ z koncertem

Zapraszamy 28.11.2014 do Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu na pokaz pierwszego w historii, pełnometrażowego filmu animowanego „Przygody ks...

Najnowsze wydarzenia
Panel dyskusyjny "Droga ku toleranacji"
Wpisany przez M.Ch., środa, 26 listopada 2014 13:28

plakatFundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejny panel dyskusyjny pod hasłem DROGA KU TOLERANCJI.

W spotkaniu 27 listopada (w czwartek) we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem udział wezmą reprezentanci czterech wyznań obecnych w Dzielnicy.

Więcej…
 
Przedświąteczne Bastlowanie
Wpisany przez A.K., poniedziałek, 17 listopada 2014 14:54

zdjęcieJuż w tę sobotę (22.11) o godzinie 15 odbędzie się u nas przedświąteczne „Bastlowanie”. W programie tworzenie świątecznych bombek, kartek i innych ozdób w świątecznym klimacie. Przy kolędach, ciepłej herbacie i w naszym gronie powstaną przepiękne ozdoby, które zaczarują nasz dom, a tworzenie ich umili nam ten jesienny dzień.
Zajęcia poprowadzi niezastąpiona Teresa Budzowska - znana już naszym bastlowiczom artystka ludowa i cierpliwy pedagog w jednym.

Więcej…
 
Ruszyła strona niemieckojęzycznych Katolików we Wrocławiu
Wpisany przez M.Ch., czwartek, 16 października 2014 10:02

zdjęcieZ wielką radością informujemy, że wrocławska wspólnota niemieckojęzycznych Katolików doczekała się swojej strony internetowej. Aktualności z życia wspólnoty, kalendarium i wiele więcej można znaleźć pod adresem: http://katholische-seelsorge.franciszkanie.com/

Więcej…
 
Jesień w NTKS. Filmowe poniedziałki
Wpisany przez A.K., poniedziałek, 20 października 2014 10:23

zdjęcieSerdecznie zapraszamy na filmowe poniedziałki w NTKS we Wrocławiu!

Jesienna aura nie zachwyca? Samopoczucie nie dopisuje? My znamy i mamy na to rozwiązanie!

Zapraszamy na filmowe poniedziałki, podczas których obejrzycie niezwykłe filmy, przy ciepłej herbacie i oczywiście w doborowym towarzystwie!

Więcej…
 
„Wszystko dobre, co się dobrze kończy”. Polsko-Niemiecki Tandemowy Kurs Językowy
Wpisany przez A.K., piątek, 26 września 2014 10:25

zdjęciePolsko-Niemiecki kurs tandemowy dobiegł końca. Uczestnicy z uśmiechami na twarzach opuścili Wrocław, ale na pewno powrócą tu jeszcze nie raz!

Od 11 do 21 września Aktion West-Ost wraz z Niemieckim Towarzystwem Kulturalno- Społecznym we Wrocławiu przeprowadziło tandemowy kurs językowy dla polskich i niemieckich uczestników.

Głównym celem projektu była wzajemna nauka obu języków. Doskonałą do tego okazją były codzienne lekcje z wykwalifikowanymi nauczycielkami polskiego i niemieckiego, jak również popołudniowe zadania tandemowe. Każdy z uczestników mógł przejąć obowiązki zarówno ucznia jak i nauczyciela.

Dzięki różnorodności zadań uczestnicy mieli możliwość poznania różnych aspektów języka. Tematyka obejmowała między innymi takie zagadnienia jak: kultura, opisywanie samopoczucia, muzyka, gotowanie itp. Zajęcia moderowane były w dwóch językach, a bariera językowa z dnia na dzień była coraz mniejsza.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>