Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

Nabór do młodego niemieckiego chóru - chętni poszukiwani!

Czy dobrze czujesz się w klimacie rocka, popu, poezji śpiewanej czy muzyki tradycyjnej? Chciałbyś poznać nowych ludzi, a przy okazji pogłębić swoją wi...

Podróż po nieznanych Niemczech: Callenberger Land

Niemcy to bardzo duży i różnorodny kraj, 16 krajów związkowych, ponad 80 milionów mieszkańców... każde dziecko to wie. Ale czy wiecie Państwo z czego ...

Spotkanie autorskie z Ulrike Draesner

W najbliższy czwartek gościem Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego będzie Ulrike Draesner, autorka powieści „Sieben Sprünge vom Rand der We...

Najnowsze wydarzenia
Wrocław bez bezpośredniego połączenia kolejowego z Niemcami
Wpisany przez Anja Schmotz, piątek, 03 lipca 2015 12:56

zdjęcieRównież dla pracy Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego jest ważne, aby istniały dobre połączenia międzymiastowe pomiędzy Polską a Niemcami. W tym momencie Wrocław nie dysponuje niestety ani bezpośrednim połączeniem kolejowym z Berlinem ani z Dreznem. Anja Schmotz reprezentująca Inicjatywę polsko-niemieckiej kolei pasażerskiej (https://kolejdepl.wordpress.com/) rozmawiała o tej sytuacji z naszą przewodniczącą, Renate Zajączkowską.

Więcej…
 
Gospodarka i związki zawodowe w Polsce na przykładzie Wrocławia
Wpisany przez Marija Ruzhitskaya i Urs Unkauf, poniedziałek, 22 czerwca 2015 13:02

zdjęcieOd 4 do 7 czerwca grupa stypendystów Fundacji Hansa Böcklera z różnych specjalizacji odwiedziła Wrocław, żeby zająć się tamtejszymi stosunkami gospodarczymi, politycznymi i społecznymi. Seminarium zostało merytorycznie przygotowane przez stypendystkę Ninę Grassnick, która studiowała we Wrocławiu. W organizacji pomógł referat finansowania, kierowany obecnie przez Pascala Geißlera.

Więcej…
 
Kierownik biura - oferta pracy
Wpisany przez M.Ch., czwartek, 18 czerwca 2015 09:17

logoNiemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu poszukuje od 1 września 2015 roku pracownika na stanowisko kierownik biura.

Do zadań pracownika będzie należało:

• kierowanie wykonywaniem bieżących zadań NTKS w ramach określonych statutem, wytycznych Zarządu i budżetu organizacji

• organizowanie bieżącej pracy biura NTKS

• przygotowywanie i sporządzanie sprawozdań rocznych

• występowanie z wnioskami do polskich, niemieckich i innych instytucji o przyznanie środków finansowych i rzeczowych

• organizacja projektów kulturalnych, młodzieżowych i społecznych skierowanych do członków naszego stowarzyszenia

• reprezentowanie Organizacji na zewnątrz

• bieżące zarządzanie personelem

Więcej…
 
Niemieckie dziedzictwo kulturowe na Dolnym Śląsku po 1945 roku. Przykład Gminy Kunice
Wpisany przez Grzegorz Wilga, poniedziałek, 01 czerwca 2015 09:33

Mapa10 czerwca 2015 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na prezentację pt. Niemieckie dziedzictwo kulturowe na Dolnym Śląsku po 1945. Przykład Gminy Kunice. Tematykę traktowania śladów niemieckiej historii w naszym regionie przybliży nam student germanistyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Grzegorz Wilga, prywatnie – mieszkaniec wspomnianych w tytule Kunic.

Więcej…
 
Tandemowy kurs językowy w NTKS!
Wpisany przez Bogna Piter, wtorek, 09 czerwca 2015 15:01

PlakatTak jak w latach ubiegłych, wspólnie z partnerem Aktion West-Ost, organizujemy jesienny kurs tandemowy. Kurs skierowany jest do młodych osób w wieku 18 do 30 lat, pochodzących zarówno z Niemiec jak i z Polski, związanych ze strukturami mniejszości, aktywnie działających w strukturach młodzieżowych czy też pragnących taką współpracę rozpocząć.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>