Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

Podróż po nieznanych Niemczech

Niemcy to bardzo duży i różnorodny kraj, 16 krajów związkowych, ponad 80 milionów mieszkańców... każde dziecko to wie. Ale czy wiecie Państwo z czego ...

Rodzinny wyjazd edukacyjny na wyspę Einsieder

Wszystkie dzieci, które podczas całego roku szkolnego pilnie biorą udział w zajęciach z języka niemieckiego, zapraszamy wraz z rodzicami na rodzinny w...

Ogólnopolski konkurs na najpiękniejsze niemieckie słowo

Stosunek do języka obcego jest zupełnie inny niż do języka ojczystego. Łączą się z nim nowe wrażenia i nieznane dotąd punkty widzenia. Tę relację trze...

Najnowsze wydarzenia
Nabór do młodego niemieckiego chóru - chętni poszukiwani!
Wpisany przez Bogna Piter, czwartek, 28 maja 2015 09:35

PlakatCzy dobrze czujesz się w klimacie rocka, popu, poezji śpiewanej czy muzyki tradycyjnej? Chciałbyś poznać nowych ludzi, a przy okazji pogłębić swoją wiedzę o niemieckim języku i kulturze? Przyłącz się do naszego nowo powstającego chóru! Poszukujemy uczniów, studentów i młodych dorosłych.

Więcej…
 
Baśniowy Dzień Dziecka!
Wpisany przez M.Ch., środa, 27 maja 2015 13:41

zdjęcieCzy wiecie jakie czary kryją się w śląskich lasach? Kto chowa się pod taflą naszych rzek?

Jeśli chcecie poznać urok śląskich baśni, zapraszamy!

30 maja od godz. 11:00 w siedzibie Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-społecznego odbędzie się spotkanie dla najmłodszych z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka.

Więcej…
 
Podróż po nieznanych Niemczech: Frankonia
Wpisany przez Bogna Piter, poniedziałek, 25 maja 2015 09:08

PlakatNiemcy to bardzo duży i różnorodny kraj, 16 krajów związkowych, ponad 80 milionów mieszkańców... każde dziecko to wie. Ale czy wiecie Państwo z czego słynie Frankonia, jak smakują wina z Rheinhessen (Hesja Reńska?) lub co do herbaty pałaszują Fryzowie? A jak smakuje wędzone piwo?

Naszą podróż po nieznanych Niemczech, mającą pomóc w odpowiedzi na powyższe pytania, rozpoczęliśmy spotkaniem z Fryzją Wschodnią, by następnie przenieść się do krainy Szwarcwaldu. Na kolejne spotkanie, tym razem na temat Frankonii, zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Saperów 12 wieczorem, 29 maja, na godzinę 18:00.

 
Uroczyste otwarcie lapidarium w Świerzawie
Wpisany przez Katarzyna Sokołowska, poniedziałek, 25 maja 2015 08:27

zdjęcie22-ego maja 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie lapidarium przy Kościele św. Jana Chrzciciela i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie. Nagrobki pochodzące z przedwojennych lat są pomnikiem wspólnego polsko-niemieckiego dziedzictwa kulturowego, zostały odnalezione i godnie zamieszczone w pięknej okolicy, na murze wokół dawnego kościoła ewangelickiego pod wezwaniem św. Jana, który dziś pełni rolę miejsca spotkań, wystaw i koncertów.

Więcej…
 
W każdy poniedziałek: popołudnie z grami planszowymi!
Wpisany przez Bogna Piter, wtorek, 19 maja 2015 12:51

zdjęcieJuż od dwóch tygodni i aż do końca czerwca, zawsze w poniedziałki o godzinie 14-tej w naszej siedzibie gramy w gry planszowe przy kawie i ciastkach.

W zależności od tego na co mają ochotę uczestnicy gramy w memory, warcaby, domino czy też dłuższe gry. Jesteśmy też otwarci na propozycje uczestników - można przynieść też własne planszówki. Przy wspólnej grze rozmawiamy i śmiejemy się (przeważnie po niemiecku), a przy dobrej pogodzie przenosimy się do ogrodu.

Wszystkich fanów gier planszowych serdecznie zapraszamy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>