Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

Festiwal Kalejdokop Kultur już po raz siódmy we Wrocławiu!

W imieniu organizatorów gorąco zapraszamy na kalejdoskopowe etno szaleństwo już 13-14 czerwca 2014 po raz kolejny we Wrocławiu! W tym roku Festiwal ...

Koncert Letni - byebye z Lipska we Wrocławiu!

Tego lata przygotowaliśmy coś specjalnie dla fanów dobrej muzyki i chilloutu w miłych okolicznościach przyrody. W sobotę 12 lipca w naszym ogrodzie pr...

Najnowsze wydarzenia
Zapraszamy na tradycyjne Dolnośląskie Spotkania Kulturalne!
Wpisany przez M.Ch., poniedziałek, 02 czerwca 2014 13:11

plakat

Wszystkich przedstawicieli mniejszości niemieckiej z naszego regionu, a także miłośników niemieckiego folkloru zapraszamy na XVI. Dolnośląskie Spotkania Kulturalne, które w tym roku odbędą się już 7 czerwca w Krzyżowej.
Jak zwykle na estradzie zaprezentują się zespoły i soliści na co dzień związani ze stowarzyszeniami mniejszości niemieckiej z całego Dolnego Śląska oraz Piły i Zielonej Góry.
Poza występami artystycznymi na przybyłych będą czekać warsztaty i animacje językowe, a także możliwość zwiedzania kompleksu Krzyżowej z przewodnikiem.

Program i szczegóły
 
Spotkanie z twórczością Eichendorffa
Wpisany przez M.Ch., wtorek, 27 maja 2014 12:01

RycinaWszystkich miłośników poezji Josepha von Eichendorffa oraz osoby chcące pogłębić swoją wiedzę na temat życia i twórczości śląskiego Romantyka zapraszamy na wyjątkowy wykład "Eichendorff. Współczesność Romantyzmu" w środę 28 maja o godz. 16:00 do naszej siedziby. Wykład w języku niemieckim wygłosi J.J.Claßen, członek Stowarzyszenia Literackiego Christine Koch w Westfalii.

Polecamy!

 
"Lekcje Niemieckiego" Łukasza Grajewskiego - spotkanie autorskie
Wpisany przez M.Ch., czwartek, 22 maja 2014 09:46

okładka

Już w najbliższy wtorek 27 maja zapraszamy na spotkanie z autorem "Lekcji Niemieckiego" Łukaszem Grajewskim na godz. 19:00 do Cocofli (Włodkowica 9).

Książka jest zbiorem tekstów i wywiadów o współczesnych obliczach Niemiec. Napisana lekko, choć nie zawsze o lekkich tematach. Doskonała lektura na wiosnę.
A dla czego jeszcze powinniśmy po nią sięgnąć opowie nam sam autor, na jedynym we Wrocławiu spotkaniu - obecność obowiązkowa.

O książce
 
Spotkanie autorskie - Breslau w wierszach Wolfganga Setzera
Wpisany przez M.Ch., poniedziałek, 28 kwietnia 2014 14:57

zdjęcieUrodzony na Śląsku Wolfgang Setzer zaprezentuje we wtorek 29. kwietnia swoje wiersze o dawnym Breslau. O oprawę muzyczną spotkania zadba skrzypaczka Inge Blümel. Zapraszamy do siedziby NTKS o godz. 15:00. Wstęp wolny!

 
XIX Seminarium Śląskie - zaproszenie dla referentów
Wpisany przez M.Ch., czwartek, 17 kwietnia 2014 15:28

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, Duszpasterstwem Mniejszości Niemieckiej Diecezji Opolskiej, Stowarzyszeniem Bibliotek Caritas im. Św. Karola Boromeusza oraz innymi partnerami zapraszają do udziału w XIX Seminarium Śląskim pt. „Problematyka edukacji mniejszościowej w Polsce”, które odbędzie się na Zamku w Kamieniu Śląskim w dniach od 24-27 września 2014 r.

Osoby zainteresowane mogą przedstawić zarówno realizowany przez siebie projekt, wygłosić krótki referat lub przedstawić prezentację.

Zgłoszenia tylko do 30 kwietnia 2014 r. Wszystkie szczegóły tutaj.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>