Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

Ekskluzywny koncert w ogrodzie, lipskiego zespołu byebye

12 lipca, dwaj artyści lipskiego zespołu „byebye”, Oliver Haas i Tim Ludwig, wsiedli do auta, by przyjechać na swój występ właśnie do nas, do NTKS, do...

Koncert muzyki klasycznej we wrocławskiej Filharmonii

Pod wieloletnim mottem: „Muzyka bez granic” 25 lipca w Filharmonii wrocławskiej wystąpiła Młoda polsko- niemiecka Filharmonia. Orkiestra obchodziła w ...

Ostatnie wolne miejsca na Tandemie!

Od 11 do 21 września 2014 po Wrocławiu poruszał się będzie polsko-niemiecki tandem. Czekamy na ostatnie zgłoszenia! Po raz drugi NTKS Wrocław i Aktion...

Najnowsze wydarzenia
IX Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska
Wpisany przez M.Ch., piątek, 29 sierpnia 2014 14:34

logoWYRWANE Z KONTEKSTU? SŁOWO A KONTEKST KULTUROWY

Chcesz poznać polsko-niemieckie tematy tabu oraz różnice kulturowe, które kreują obraz Polaków w Niemczech i Niemców w Polsce?

Weź udział w IX Polsko-Niemieckiej Akademii Dziennikarskiej organizowanej przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Celem tegorocznej Akademii jest rozwinięcie i wzmocnienie kompetencji międzykulturowych uczestników w ich praktyce dziennikarskiej, pogłębienie znajomości kontekstu kulturowego poprzez analizę językowego wizerunku Polski i Niemiec w mediach sąsiada. Sposobów funkcjonowania np. tematów tabu w relacjach polsko-niemieckich i specyfiki humoru w obu krajach. Same słowa nie zawsze znaczą to samo!

Więcej…
 
Liczyrzepa, poranna gimnastyka i dużo przyrody...
Wpisany przez Administrator, piątek, 22 sierpnia 2014 09:48

zdjęcieTo wszystko i wiele więcej mogło przeżyć 37 dzieci z Wrocławia, Wałbrzycha, Zielonej Góry, Piły i Opola podczas tegorocznych warsztatów językowych organizowanych przez NTKS Wrocław w dniach od 27 lipca do 9 sierpnia. Tym razem obóz odbył się w Borowicach niedaleko Karpacza w Karkonoszach, gdzie legendy Ducha Gór – Liczyrzepy są na wyciągniecie ręki.

Oprócz regularnych lekcji języka niemieckiego i niemieckojęzycznych gier i animacji językowych, w trakcie których dzieci mogły poszerzać i polepszać swoje umiejętności językowe, pozostało jeszcze wiele do odkrycia. Podczas wycieczki po Karkonoszach pod czujnym okiem przewodnika górskiego na zamek Chojnik, do blisko położonego wodospadu oraz do kaplicy św. Anny w Karpaczu.

Więcej…
 
Szlachta na Śląsku – dziś. Spotkanie z Melittą Sallai
Wpisany przez M.Ch., wtorek, 12 sierpnia 2014 12:09

Zdjęcie: Krzysztof TurW ramach serii spotkań z cyklu „ Wizyty domowe”, 24 czerwca śląska szlachcianka, Melitta Sallai była gościem w  Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Uroczystość ta, odbyła się we wspaniałym Oratorium Marianum, gdzie słuchaczy przywitał prof. dr hab. Jan Harasimowicz, dyrektor Muzeum oraz Rafał Bartek, Kierownik Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Więcej…
 
Festiwal Kalejdokop Kultur już po raz siódmy we Wrocławiu!
Wpisany przez M.Ch., poniedziałek, 02 czerwca 2014 13:40

plakat

W imieniu organizatorów gorąco zapraszamy na kalejdoskopowe etno szaleństwo już 13-14 czerwca 2014 po raz kolejny we Wrocławiu! W tym roku Festiwal Kalejdoskop Kultur potrwa aż dwa dni!

Przed koncertem finałowym rozgrzeje nas piątkowa (13.06.2014) impreza klubowa z energetycznym ukrabilly w wykonaniu OT VINTA w Starym Klasztorze (Purkyniego 1).

W sobotę 14.06.2014 wyszywanki, korale i barwne ludowe suknie wirujące w tańcu oraz tradycyjne śpiewy wielogłosowe różnych krain geograficznych i narodów – już po raz VII zagoszczą na Wyspie Słodowej.

Więcej…
 
Zapraszamy na tradycyjne Dolnośląskie Spotkania Kulturalne!
Wpisany przez M.Ch., poniedziałek, 02 czerwca 2014 13:11

plakat

Wszystkich przedstawicieli mniejszości niemieckiej z naszego regionu, a także miłośników niemieckiego folkloru zapraszamy na XVI. Dolnośląskie Spotkania Kulturalne, które w tym roku odbędą się już 7 czerwca w Krzyżowej.
Jak zwykle na estradzie zaprezentują się zespoły i soliści na co dzień związani ze stowarzyszeniami mniejszości niemieckiej z całego Dolnego Śląska oraz Piły i Zielonej Góry.
Poza występami artystycznymi na przybyłych będą czekać warsztaty i animacje językowe, a także możliwość zwiedzania kompleksu Krzyżowej z przewodnikiem.

Program i szczegóły
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>