Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

"Pisanki, pisanki, jajka malowane...

...nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek" - do wspólnego tworzenia Wielkanocnych ozdób zapraszamy wszystkich bardziej i mniej uzdolnionych manualnie ...

Mniejszość niemiecka na Dolnym Śląsku okiem socjologa

Polskie Towarzystwo Socjologiczne o. Wrocław oraz Kawiarnia „Literatka” serdecznie zapraszają na spotkanie w ramach cyklu „O socjologii z Literatką” w...

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu życzy wszystkim swoim członkom, dobroczyńcom, współpracownikom i przyjaciołom zdrowych i we...

Najnowsze wydarzenia
XIX Seminarium Śląskie - zaproszenie dla referentów
Wpisany przez M.Ch., czwartek, 17 kwietnia 2014 15:28

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, Duszpasterstwem Mniejszości Niemieckiej Diecezji Opolskiej, Stowarzyszeniem Bibliotek Caritas im. Św. Karola Boromeusza oraz innymi partnerami zapraszają do udziału w XIX Seminarium Śląskim pt. „Problematyka edukacji mniejszościowej w Polsce”, które odbędzie się na Zamku w Kamieniu Śląskim w dniach od 24-27 września 2014 r.

Osoby zainteresowane mogą przedstawić zarówno realizowany przez siebie projekt, wygłosić krótki referat lub przedstawić prezentację.

Zgłoszenia tylko do 30 kwietnia 2014 r. Wszystkie szczegóły tutaj.

 
Polskie losy w Niemczech
Wpisany przez M.Ch., czwartek, 17 kwietnia 2014 15:10

zdjęcieNiemiecka mniejszość we Wrocławiu w swoim cyklu wykładów dotyczących mniejszości i społeczności migracyjnych wykracza ponad schematy. Dr Joanna Rzepa zaprezentowała we Wrocławiu wyniki swojego projektu badawczego o polskich migrantach w Niemczech. Zaproszenie na spotkanie z nią zostało przyjęte przez ponad 50 osób.

Więcej…
 
Projekt fotograficzny „Breslau dawniej -Wrocław dziś”
Wpisany przez Janusz Kamiński, środa, 12 marca 2014 14:34

grafikaJak zmieniał się krajobraz naszego miasta? Czy budynki, które widzimy dziś we Wrocławiu wyglądały tak samo przed wojną? Które z nich pozostały w niezmienionej formie i pełnią te same funkcje?

Zapraszamy serdecznie do udziału projekcie fotograficznym „Breslau dawniej – Wrocław dziś”. Wspólnie wybierzemy się w podróż do dawnego Breslau i postaramy się na wzór starych fotografii zrobić nowe, przedstawiające Wrocław w dniu dzisiejszym.

Więcej…
 
Co nas dzieli, a co nas łączy?-debata
Wpisany przez M.Ch., środa, 02 kwietnia 2014 13:20

plakat„Czy runął już ostatni mur między nami?” - to było kluczowe pytanie podczas Debaty Polsko- Niemieckiej, która odbyła się w piątek (15.03.) w Teatrze Polskim.

Dramaturg Teatru Państwowego w Dreźnie, Ole Georg Graf, polecił gościnny występ pt.” Podzielone niebo” na podstawie powieści Christy Wolf w reżyserii Tilmanna Köhlera. Okres utopii dobiegł końca… Młode pokolenie, jak mówi Graf, dąży do powrotu do sfery prywatności. Ta sztuka daje możliwość do debaty nad utopiami społecznymi.

Więcej…
 
Uczniowie z Wrocławia i goście z południowego Tyrolu
Wpisany przez M.Ch., środa, 02 kwietnia 2014 10:50

zdjęcieWe wtorek (18 marca) przewodnicząca NTKS we Wrocławiu Renata Zajączkowska spotkała się z grupą młodzieży, żeby porozmawiać o niemieckiej mniejszości na Dolnym Śląsku.

W spotkaniu brali udział uczniowie X Liceum we Wrocławiu oraz młodzież ze szkoły partnerskiej – Średniej Szkoły Handlowej w Vinschgau (południowy Tyrol).

Młodzi ludzie byli bardzo zainteresowani opisami i zaskoczeni różnorodnością działań towarzystwa. Goście z południowego Tyrolu byli dobrze zorientowani w temacie mniejszości narodowych, gdyż wielu z nich pochodzi z niemieckojęzycznej mniejszości we Włoszech.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>