Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

V Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej

Jesienią tego roku czeka nas wielkie święto mniejszości niemieckiej z całej Polski. Już wiemy, że 26 września 2015 roku ponownie we wrocławskiej Hali ...

Podróż po nieznanych Niemczech

Niemcy to bardzo duży i różnorodny kraj, 16 krajów związkowych, ponad 80 milionów mieszkańców... każde dziecko to wie. Ale czy wiecie Państwo z czego ...

Światowy Dzień Poezji na ul. Saperów 12

UNESCO ogłosiło w 2000 roku 21 marca Światowym Dniem Poezji. W ramach obchodów tego święta prezentujemy wybór wierszy naszej członkini Steffi Wróbel...

Najnowsze wydarzenia
Wielkanocne spotkanie dla dzieci
Wpisany przez Bogna Piter, czwartek, 16 kwietnia 2015 07:46

ZdjęcieW minioną sobotę, 11 kwietnia, w naszym domu przy ul. Saperów 12, nasze dzieci miały okazję poznania wielkanocnych zwyczajów. Zabawy językowe w naszym ogrodzie rozpoczęły się poszukiwaniem wielkanocnego jajka. Przed dziećmi nic nie mogło skrywać się zbyt długo i już po chwili wszystkie sprytnie schowane jajka zostały znalezione. Mmmmm, było bardzo smacznie!

Więcej…
 
Obchody upamiętniające setną rocznicę Ludobójstwa Ormian
Wpisany przez Bogna Piter, środa, 15 kwietnia 2015 09:40

Zdjęcie W czasie I wojny światowej w latach 1915–1917 na terenie Imperium Osmańskiego miała miejsce akcja eksterminacyjna dokonana na ludności Ormian. Ocenia się, że w wyniku tych działań zginęło około 1,5 mln ludzi.

24 kwietnia każdego roku społeczność ormiańska na całym świecie obchodzi rocznicę tych wydarzeń.

 

Więcej…
 
Dwujęzyczne spotkanie autorskie z Uwe Radą
Wpisany przez Bogna Piter, wtorek, 14 kwietnia 2015 15:05

ZdjęcieZwiązek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu oraz Instytut IfA serdecznie zapraszają na bardzo interesujące spotkanie z autorem, dziennikarzem niemieckiej gazety „taz“ (Tageszeitung), publicystą oraz laureatem licznych nagród, Uwe Radą. Podczas spotkania oraz towarzyszącej mu dyskusji Uwe Rada zaprezentuje swoją najnowszą publikację, która niebawem ukaże się również na polskim rynku: „Die Oder – Lebenslauf eines Flusses“.

 

Więcej…
 
Roczne Zebranie Członkowskie za nami!
Wpisany przez Bogna Piter, poniedziałek, 13 kwietnia 2015 14:19

zdjęcieMinionej soboty odbyło się Roczne Zebranie Członkowskie. Wszystkim dziękujemy za liczny udział! Z przyjemnością prezentujemy nowych członków Zarządu Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego, życząc dużo sukcesów we wspólnej pracy.

 
Stypendium: Asystent/tka ds. Kultury Instytutu Stosunków Międzynarodowych (ifa)
Wpisany przez Bogna Piter, czwartek, 09 kwietnia 2015 11:54

Stypendium Asystent/tka ds. Kultury Instytutu Stosunków MiędzynarodowychNiemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją pozarządową mniejszości niemieckiej, skupiającą się między innymi na pracy w zakresie kultury i edukacji, rozwoju języka, pracy z dziećmi i młodzieżą jak i na pielęgnowaniu tradycji. W ramach programu Asystent/tka ds. Kultury Instytutu Stosunków Międzynarodowych (Institut für Auslandsbeziehungen, ifa) poszukujemy wsparcia dla naszego młodego zespołu.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>