Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

Wolontariat w NTKS

Jeśli masz popołudniami trochę wolnego czasu, znasz lub uczysz się języka niemieckiego, a przede wszystkim lubisz pracę z dziećmi, to właśnie Ciebie s...

Polsko-Niemiecki kurs tandemowy

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu oraz Aktion West-Ost zapraszają na polsko-niemiecki kurs tandemowy Kurs skierowa...

Najnowsze wydarzenia
Godziny otwarcia
Wpisany przez N.J., środa, 25 maja 2016 15:56

ilustracjaUprzejmie informujemy, że w dniu 27 maja br. biuro NTKS będzie nieczynne.

 
WITAJ, DROGI WROGU! - zaproszenie na wystawę
Wpisany przez Agnieszka, piątek, 20 maja 2016 09:20

Alle seine Entlein, Julia Friese, BELTZ&Gelberg VerlagWitaj, drogi wrogu! to wystawa książek i ilustracji, przygotowana przez Międzynarodową Bibliotekę dla Młodzieży w Monachium. Składają się na nią wielkoformatowe rysunki i ponad sześćdziesiąt ilustrowanych książek dla dzieci z m.in. Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Portugalii, poruszające w subtelny i przystępny dla najmłodszych czytelników sposób temat konfliktów wojennych i uchodźctwa.

Więcej…
 
Polsko-Niemiecki Kurs Tandemowy w NTKS
Wpisany przez Agnieszka, piątek, 20 maja 2016 08:35

Deutsch - Polnischer Tandemsprachkurs

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu

oraz Aktion West-Ost

zapraszają na polsko-niemiecki kurs tandemowyKurs skierowany jest do młodych osób w wieku od 18 do 26 lat, pochodzących zarówno z Niemiec jak i z Polski, związanych ze strukturami mniejszości, aktywnie działających w strukturach młodzieżowych czy też pragnących taką współpracę rozpocząć.

Jesteśmy też otwarci na wszystkie osoby zainteresowane językiem i kulturą niemiecką i pragnące doskonalić swoje umiejętności.

Więcej…
 
Spotkanie członkowskie z okazji Dnia Kobiet
Wpisany przez Agnieszka, czwartek, 10 marca 2016 12:41

Spotkanie członkowskie 09.03Z okazji międzynarodowego Dnia Kobiet gościliśmy 09 marca na naszym zebraniu członkowskim panią Monikę Wittek, referentkę ds. kultury VdG w Opolu.

W swoim wykładzie przedstawiła nam historię księżniczki Feodory, na cześć której nazwano do dziś znaną markę wysokiej jakości czekolady i pralinek "Feodora". Następnie mogliśmy posłuchać wierszy autorek należących do mniejszości niemieckiej oraz kilku piosenek w wykonaniu naszego chóru. Popołudnie zakończyliśmy spotkaniem przy kawie i ciastku.

Bardzo dziękujemy za wizytę!

 
"Wrocławskie opowieści" - czyli wrocławskie legendy w nowej odsłonie
Wpisany przez Bogna Piter, poniedziałek, 22 lutego 2016 10:22

zdjęcie16 listopada 2015 w siedzibie Niemieckiego Towarzystwa odbyło się spotkanie z aktorami Teatru Radioaktywnego, którzy przybyłym gościom czytali wybrane legendy o Wrocławiu. Do tworzenia własnych legend i ilustracji były zaproszone zarówno dzieci, jak i dorośli oraz wszyscy zainteresowani pisaniem i słuchaniem historii.

Efektem spotkania jest niniejszy zbiór bajek i opowieści, wśród których między innymi są: "Bajka o wrocławskich piratach", "Latarnik Karl" czy "O tym, jak powstała Wyspa Słodowa". Opatrzony kolorowymi ilustracjami dwujęzyczny album z zainteresowaniem przeczytają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Pozycję można nabyć w biurze NTKS w godzinach otwarcia; zainteresowanym osobom spoza Wrocławia publikację możemy wysłać pocztą.

Projekt zrealizowano dzięki dotacji Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>