Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu jest organizacją skupiającą Niemców mieszkających we Wrocławiu i okolicy.

Aktualności

Koncert Letni - byebye z Lipska we Wrocławiu!

Tego lata przygotowaliśmy coś specjalnie dla fanów dobrej muzyki i chilloutu w miłych okolicznościach przyrody. W sobotę 12 lipca w naszym ogrodzie pr...

Ekskluzywny koncert w ogrodzie, lipskiego zespołu byebye

12 lipca, dwaj artyści lipskiego zespołu „byebye”, Oliver Haas i Tim Ludwig, wsiedli do auta, by przyjechać na swój występ właśnie do nas, do NTKS, do...

Koncert muzyki klasycznej we wrocławskiej Filharmonii

Pod wieloletnim mottem: „Muzyka bez granic” 25 lipca w Filharmonii wrocławskiej wystąpiła Młoda polsko- niemiecka Filharmonia. Orkiestra obchodziła w ...

Nie ma czasu na nudę

Od 6 do 19 lipca w polskim Neu-Gersdorf (Nowy Gierałtów) odbył się Letni Obóz „ Połączyć Europę – Pobudzić Młodzież”, czyli innowacyjny projekt edukac...

Najnowsze wydarzenia
Szlachta na Śląsku – dziś. Spotkanie z Melittą Sallai
Wpisany przez M.Ch., wtorek, 12 sierpnia 2014 12:09

Zdjęcie: Krzysztof TurW ramach serii spotkań z cyklu „ Wizyty domowe”, 24 czerwca śląska szlachcianka, Melitta Sallai była gościem w  Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Uroczystość ta, odbyła się we wspaniałym Oratorium Marianum, gdzie słuchaczy przywitał prof. dr hab. Jan Harasimowicz, dyrektor Muzeum oraz Rafał Bartek, Kierownik Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Więcej…
 
Festiwal Kalejdokop Kultur już po raz siódmy we Wrocławiu!
Wpisany przez M.Ch., poniedziałek, 02 czerwca 2014 13:40

plakat

W imieniu organizatorów gorąco zapraszamy na kalejdoskopowe etno szaleństwo już 13-14 czerwca 2014 po raz kolejny we Wrocławiu! W tym roku Festiwal Kalejdoskop Kultur potrwa aż dwa dni!

Przed koncertem finałowym rozgrzeje nas piątkowa (13.06.2014) impreza klubowa z energetycznym ukrabilly w wykonaniu OT VINTA w Starym Klasztorze (Purkyniego 1).

W sobotę 14.06.2014 wyszywanki, korale i barwne ludowe suknie wirujące w tańcu oraz tradycyjne śpiewy wielogłosowe różnych krain geograficznych i narodów – już po raz VII zagoszczą na Wyspie Słodowej.

Więcej…
 
Zapraszamy na tradycyjne Dolnośląskie Spotkania Kulturalne!
Wpisany przez M.Ch., poniedziałek, 02 czerwca 2014 13:11

plakat

Wszystkich przedstawicieli mniejszości niemieckiej z naszego regionu, a także miłośników niemieckiego folkloru zapraszamy na XVI. Dolnośląskie Spotkania Kulturalne, które w tym roku odbędą się już 7 czerwca w Krzyżowej.
Jak zwykle na estradzie zaprezentują się zespoły i soliści na co dzień związani ze stowarzyszeniami mniejszości niemieckiej z całego Dolnego Śląska oraz Piły i Zielonej Góry.
Poza występami artystycznymi na przybyłych będą czekać warsztaty i animacje językowe, a także możliwość zwiedzania kompleksu Krzyżowej z przewodnikiem.

Program i szczegóły
 
Spotkanie z twórczością Eichendorffa
Wpisany przez M.Ch., wtorek, 27 maja 2014 12:01

RycinaWszystkich miłośników poezji Josepha von Eichendorffa oraz osoby chcące pogłębić swoją wiedzę na temat życia i twórczości śląskiego Romantyka zapraszamy na wyjątkowy wykład "Eichendorff. Współczesność Romantyzmu" w środę 28 maja o godz. 16:00 do naszej siedziby. Wykład w języku niemieckim wygłosi J.J.Claßen, członek Stowarzyszenia Literackiego Christine Koch w Westfalii.

Polecamy!

 
"Lekcje Niemieckiego" Łukasza Grajewskiego - spotkanie autorskie
Wpisany przez M.Ch., czwartek, 22 maja 2014 09:46

okładka

Już w najbliższy wtorek 27 maja zapraszamy na spotkanie z autorem "Lekcji Niemieckiego" Łukaszem Grajewskim na godz. 19:00 do Cocofli (Włodkowica 9).

Książka jest zbiorem tekstów i wywiadów o współczesnych obliczach Niemiec. Napisana lekko, choć nie zawsze o lekkich tematach. Doskonała lektura na wiosnę.
A dla czego jeszcze powinniśmy po nią sięgnąć opowie nam sam autor, na jedynym we Wrocławiu spotkaniu - obecność obowiązkowa.

O książce
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>