Już 25.05.2019 o godz. 10.00 w ogrodzie NTKS przy ul. Saperów 12  dla naszych członków oraz zaproszonych gości, odbędzie się coroczne spotkanie "Maikranz - Der Tradition verbunden". Będzie okazja do  spotkania, rozmów, pielęgnowania tradycji, wspólnego śpiewania, grillowania i zabawy zarówno dla starszych jak i dla młodszych. Dla dzieci  zaplanowane są  warsztaty plastyczne.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Zapisy w biurze, liczba miejsc ograniczona. Składka od osoby dorosłej wynosi 5 zł, dzieci wstęp wolny.

„Źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”


Start Aktualności Europejska Stolica Kultury 2016 – już dziś wielokulturowa
Europejska Stolica Kultury 2016 – już dziś wielokulturowa
Wpisany przez Irena Lipman, Christian Dietz, piątek, 08 lipca 2011 09:36

zdjęcieEuropejska Stolica Kultury 2016 – już dziś wielokulturowa

Całkowicie pod znakiem wielokulturowości Wrocławia odbył się 26 czerwca 2011 tegoroczny, czwarty już Kalejdoskop Kultur.

Podczas festiwalu, który stał się już tradycją, wszystkie mniejszości narodowe i etniczne żyjące we Wrocławiu miały możliwość zaprezentowania na dużej scenie swego dorobku kulturalnego. Występy poprzedziła parada wszystkich zespołów wokół wrocławskiego Rynku. Specjalną atrakcją parady była Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łowkowic, zaproszona na festiwal przez wrocławskich Niemców.

zdjęciePodczas krótkich postojów grupy muzyczne i taneczne ze Śląska, Czech, Ukrainy i innych krajów dawały widzom próbki swych umiejętności, by potem wspólnie pomaszerować na Wyspę Słodową, gdzie o godzinie 15 nastąpiło oficjalne otwarcie festiwalu. W programie były kolorowe występy różnych zespołów, animacje  i wiele niespodzianek. Niemców reprezentował Zespół Śpiewaczy Die Heimatsänger oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łowkowic.

zdjęcieWystęp Heimatsängerów stanowił równocześnie ukoronowanie ich licznych występów i prób tegorocznego lata. Publiczność zachwycała się również orkiestrą dętą, która po występie na Dolnośląskich Spotkaniach Kulturalnych teraz zawojowała Wrocław na wolnym powietrzu. Można było podziwiać zespoły ukraińskie, karaimskie i czeskie. Największy podziw wzbudził ukraiński zespół Zarewo z Doniecka. Nie zabrakło również dzieci  z zespołem Bude Fajno. Obok programu na scenie gości oczekiwała bogata oferta potraw regionalnych oraz szereg atrakcji jak warsztaty kaligrafii, konkursy czy kursy tańca dla dzieci.

zdjęcieW wieczornej części programu jako pierwszy wystąpił zespół Hrdza ze Słowacji, który zachwycił widzów mieszanką słowackiej muzyki ludowej, rocka i popu. Prawdziwą gwiazdą wieczoru był jednak koncert znanego w całej Europie czeskiego bandu Divokej Bill.
Festiwal zakończył się późną nocą, a obszerny program występów scenicznych dał widzom pogląd o bogactwie i różnorodności kultury Wrocławia. Mamy nadzieję, że Kalejdoskop Kultur jako wyjątkowe zdarzenie znajdzie również swoje miejsce w kalendarium  Europejskiej Stolicy Kultury 2016 .

Poprawiony: piątek, 28 października 2011 17:37