W sobotę 8 grudnia o godz. 14:30 organizujemy spotkanie Adwentowo-bożonarodzeniowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa!


Przy choince W świątecznie udekorowanej sali będzie okazja do spotkania się, rozmowy oraz wspólnego zaśpiewania tradycyjnych niemieckich kolęd przez członków i sympatyków Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego.Tego wieczoru będzie nam towarzyszył także nasz chór Heimatsänger oraz dzieci z kursów j.niemieckiego.

Prosimy o potwierdzenie przybycia telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Start Aktualności Wizyta prezydenta Christiana Wulffa we Wrocławiu
Wizyta prezydenta Christiana Wulffa we Wrocławiu
Wpisany przez Administrator, wtorek, 15 listopada 2011 15:57

zdjęciePrezydent Niemiec Christian Wulff przybył do Wrocławia 15.11.2011 z okazji obchodów 200-lecia istnienia Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją wizytę wykorzystał także do spotkania z trzydziestoma przedstawicielami Mniejszości Niemieckiej z całej Polski.

Prezydent został uroczyście przyjęty w siedzibie Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego we Wrocławiu. Oprócz członków niemieckiej delegacji, w skład której wchodzili m.in. Ambasador Rüdiger Freiherr von Fritsch-Seerhausen i minister spraw zagranicznych Cornelia Pieper, w spotkaniu wzięli udział Berdard Gaida i Renata Zajączkowska, przewodniczący VDG i jego zastępczyni, oraz przedstawiciele organizacji Mniejszości Niemieckiej z całej polski. Prezydent zaznajomił się z działalnością i aktualnymi problemami Mniejszości Niemieckiej w Polsce. Podczas rozmów prezydent wyrażał duże zainteresowanie tematami poruszanymi przez zaproszonych gości i dopytywał m.in. o to kiedy istniały w Polsce największe bariery językowe. Wulff podkreślił rolę Kościoła, jako ostoi niemieckiej kultury w Polsce w trudnych czasach komunizmu. Przypomniał także o niezwykle ważnej funkcji pomostu między polską i niemiecką kulturą pełnioną obecnie przez Mniejszość Niemiecką. To ona jest skarbem, o który należy szczególnie dbać. Na koniec spotkania prezydent wpisał się do pamiątkowej księgi gości odwiedzających dom spotkań we Wrocławiu i zaprosił wszystkich obecnych do wspólnej fotografii. Prezydent nie wykluczył w najbliższy latach wizyty u Mniejszości Niemiecki w Opolu.

 

Poprawiony: środa, 16 listopada 2011 15:19