Już 25.05.2019 o godz. 10.00 w ogrodzie NTKS przy ul. Saperów 12  dla naszych członków oraz zaproszonych gości, odbędzie się coroczne spotkanie "Maikranz - Der Tradition verbunden". Będzie okazja do  spotkania, rozmów, pielęgnowania tradycji, wspólnego śpiewania, grillowania i zabawy zarówno dla starszych jak i dla młodszych. Dla dzieci  zaplanowane są  warsztaty plastyczne.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Zapisy w biurze, liczba miejsc ograniczona. Składka od osoby dorosłej wynosi 5 zł, dzieci wstęp wolny.

„Źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”


Start Aktualności Tydzień Filmu Niemieckiego 2012
Tydzień Filmu Niemieckiego 2012
Wpisany przez Janusz Kamiński, środa, 10 października 2012 11:55

Już po raz dwunasty organizowany jest przez Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu - Tydzień Filmu Niemieckiego. Przegląd rozpoczynie się we Wrocławiu 12 października 2012 w kinie Helios Nowe Horyzonty przedpremierowym pokazem filmu Barbara w reżyserii Christiana Petzolda. Film ten jest tegorocznym niemieckim kandydatem do Oskara.

Ponadto w programie przeglądu znajdą Państwo najlepsze produkcje filmowe z Niemiec z ubiegłych lat, filmy wielokrotnie nagradzane na festiwalach w Niemczech oraz poza granicami, a większość z wybranych przez organizatorów tytułów nie było do tej pory pokazywanych na polskich ekranach.

Ponadto zapraszamy Państwa 18 października 2012 na dyskusję poświęconą niemieckiej kinematografii po zjednoczeniu Niemiec z udziałem dr Ewy Fiuk, filmoznawczyni oraz autorki publikacji, wydanej w roku 2012 pt.: „Inicjacje, tożsamość, pamięć. Kino niemieckie na przełomie wieków”.

dodatkowe informacje na stronie: Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu

Poprawiony: wtorek, 23 października 2012 11:12