Już 25.05.2019 o godz. 10.00 w ogrodzie NTKS przy ul. Saperów 12  dla naszych członków oraz zaproszonych gości, odbędzie się coroczne spotkanie "Maikranz - Der Tradition verbunden". Będzie okazja do  spotkania, rozmów, pielęgnowania tradycji, wspólnego śpiewania, grillowania i zabawy zarówno dla starszych jak i dla młodszych. Dla dzieci  zaplanowane są  warsztaty plastyczne.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Zapisy w biurze, liczba miejsc ograniczona. Składka od osoby dorosłej wynosi 5 zł, dzieci wstęp wolny.

„Źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”


Start Aktualności "Stempel do wolności"
"Stempel do wolności"
Wpisany przez M.Ch., czwartek, 13 grudnia 2012 14:06

zdjęcieW grudniu na polskim rynku wydawniczym zadebiutowała książka "Stempel do wolności. Ucieczka z Niemiec do Niemiec" autorstwa Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce Rüdigera von Fritsch. Powieść przedstawia autentyczne wydarzenia z lat 70-tych ubiegłego stulecia, kiedy to kilkunastoletni Rüdiger podjął próbę przeprowadzanie ucieczki swojego kuzyna i jego przyjaciół z NRD na Zachód.

Powieść czyta się jak książkę przygodo-kryminalną, wartka, młodzieńcza narracja wciąga czytelnika. Momentami trudno uwierzyć, że wszystkie przedstawione w niej wydarzenia są autentyczne. Trudno uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno w środku Europy znajdował się szeroki na 5 km "pas śmierci", oddzielający NRD i RFN. Historia przedstawiona w książce opowiada o konkretnej ucieczce, ale poznajemy z niej także ówczesne realia Niemiec, po obu stronach granicy.

Świetna lektura, jakiej dotychczas brakowało na polskojęzycznym rynku.

Wydawnictwo zostało dofinansowane przez Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego. Z dochodów uzyskanych ze sprzedaży książki autor wspiera projekty społeczne w Polsce.