NTKS z Wrocławia jak co roku zaprasza 17  listopada 2018 na obchody Volkstrauertag /Dzień Żałoby Narodowej/ we Wrocławiu i Nadolicach Wielkich.
Zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach w Parku Pamięci w Nadolicach Wielkich oraz  na tematyczny wykład w siedzibie NTKS.


PROGRAM

10:00              wyjazd do Nadolic Wielkich zbiórka przy hotelu Wrocław
11:00-12:00   obchody na cmentarzu w Nadolicach Wielkich
13:00              powrót do Wrocławia, ciepły posiłek w siedzibie NTKS
13:30              tematyczny wykład  


Udział w uroczystości jest bezpłatny – prosimy o zapisy telefonicznie, mailowo lub osobiście w godzinach pracy biura.

„źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”

Start Aktualności II Polsko-Niemiecki Konkurs Dziennikarski „Niemiec, czyli kto?”
II Polsko-Niemiecki Konkurs Dziennikarski „Niemiec, czyli kto?”
Wpisany przez Administrator, wtorek, 05 lutego 2013 09:08

plakatCo się sprawdziło, warto kontynuować – taka jest dewiza Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, który postanowił po raz kolejny udać się w poszukiwania dziennikarskich talentów oraz odpowiedzi na nurtujące współcześnie nie tylko młodych ludzi pytania.

Polsko-niemiecki konkurs, organizowany już po raz drugi przez nasz Związek we współpracy z rozgłośnią Deutsche Welle oraz Instytutem Stosunków Kulturalnych z Zagranicą, tym razem przedstawić ma zdanie młodej generacji na temat tożsamości jednostki w obliczu wielokulturowości w Europie.

W obecnych czasach, szczególnie gdy granice nie są żadną barierą, społeczeństwa europejskie stają się coraz bardziej zróżnicowane pod względem kulturowym i etnicznym. Dlatego bardzo często, zwłaszcza dla młodej osoby, udzielenie odpowiedzi na pytanie o to kim się czujemy i dokąd należymy nie jest proste. Pragniemy usłyszeć, jak młodzież w Polsce sobie z tym radzi i jakie ma podejście do tematów tożsamości, wielokulturowości oraz ojczyzny.

Poprzez konkurs chcemy także obalić funkcjonujące ciągle stereotypy Niemca, ale także Polaka i oczywiście odkryć przy okazji talenty dziennikarskie, które warto wspierać.
Główną nagrodą jest bowiem znów staż w redakcji Deutsche Welle w Bonn z atrakcyjnym wynagrodzeniem. Organizator poza tym pokrywa koszty podróży i noclegu dla stażysty.
plakat
Warto zatem brać udział w tym konkursie!

Termin dostarczenia prac upływa dn. 15 marca 2013 r.

Projekt jest współfinansowany ze środków Instytutu Stosunków Kulturalnych z Zagranicą oraz Stowarzyszeniu na rzecz Niemieckich Stosunków Kulturalnych za Granicą (VDA e.V.)

Poprawiony: wtorek, 05 lutego 2013 10:09