W świątecznie udekorowanej sali 8 grudnia o 14:30 spotkali się członkowie i sympatycy Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego, by wspólnie świętować adwent.

Bernadeta Szyszka, uroczyście zapaliła pierwszą świeczkę na wieńcu adwentowym, dając tym samym znak rozpoczęcia wspólnego świętowania. Następnie przewodnicząca NTKS, Renata Zajączkowska, z ogromną radością powitała wszystkich obecnych. Po jej słowach nastąpiły błogosławieństwa z ust duszpasterza ks. Mariana Arndta. Również obecny na spotkaniu Konsul Generalny Niemiec Pan Hans Jörg Neumann złożył życzenia wszystkim członkom Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne kolędowanie. Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Start Aktualności Szkolenie młodych liderów we Wrocławiu
Szkolenie młodych liderów we Wrocławiu
Wpisany przez M.Ch., wtorek, 05 marca 2013 12:38

zdjęcie Lider jest miły, zdolny do integracji, komunikatywny, kontaktowy, konsekwentny w dążeniu do celu, takich cech perfekcyjnego lidera można by też wymieniać wiele, jednakże nie o cechy lidera chodzi lecz chęć do działania. Każdy jest liderem na swój sposób i każdy ma cechy lidera, to właśnie wspólnie zauważyli uczestnicy szkolenia młodych liderów jakie odbyło się 2.03.2013 roku w siedzibie NTKS Wrocław.

Spotkanie miało na celu przekazać impulsy do działania najbardziej aktywnym młodym ludziom, którzy reprezentowali stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej z: Zielonej Góry, Piły, Olsztyna, Legnicy oraz Wrocławia. Pod okiem doświadczonej trenerki Hanny Teschner, na co dzień związanej z Aktion West-Ost, młodzi ludzie odkrywali, że mają w sobie siłę i chęci do wspólnego działania.

Podczas szkolenia uczestnicy otrzymali narzędzia, nabyli nowych umiejętności, ale przede wszystkim wzmocnili swoją motywację do dalszego samodzielnego angażowania się na rzecz Mniejszości Niemieckiej w swoich miastach. Całe spotkanie przebiegało w języku niemieckim, co wzmocniło również samoocenę uczestników, uwierzyli, że potrafią, mogą i chcą! Teraz pozostaje nam tylko czekać na efekty…

Spotkanie zostało zrealizowane ze środków własnych NTKS Wrocław oraz wkładu uczestników.

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Poprawiony: środa, 06 marca 2013 12:41