Już 25.05.2019 o godz. 10.00 w ogrodzie NTKS przy ul. Saperów 12  dla naszych członków oraz zaproszonych gości, odbędzie się coroczne spotkanie "Maikranz - Der Tradition verbunden". Będzie okazja do  spotkania, rozmów, pielęgnowania tradycji, wspólnego śpiewania, grillowania i zabawy zarówno dla starszych jak i dla młodszych. Dla dzieci  zaplanowane są  warsztaty plastyczne.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Zapisy w biurze, liczba miejsc ograniczona. Składka od osoby dorosłej wynosi 5 zł, dzieci wstęp wolny.

„Źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”


Start Aktualności Ważne rozmowy w Berlinie
Ważne rozmowy w Berlinie
Wpisany przez Administrator, wtorek, 12 marca 2013 15:30

zdjęcieW poniedziałek 11 marca w Berlinie odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. Przedstawiciele Mniejszości Niemieckiej z Polski swoją obecność w stolicy Republiki Federalnej wykorzystali do ważnych spotkań z czołowymi niemieckimi politykami zaangażowanymi w tematykę mniejszościową.

W posiedzeniu uczestniczyli m. in. Georg Schirmbeck (Poseł do Bundestagu, Przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej), Klaus Brähmig (Poseł do Bundestagu, Przewodniczący Grupy ds. Wypędzonych oraz Mniejszości Niemieckich przy Frakcji CDU), Hartmut Koschyk (Sekretarz Stanu w niemieckim Ministerstwie Finansów) oraz Christoph Bergner (Sekretarz Stanu w niemieckim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Związek przedstawił swoje oświadczenie, w którym podkreślił m.in. potrzebę dalszego finansowania działalności organizacji Mniejszości Niemieckiej w Polsce z budżetu RFN. Środki pozostające do dyspozycji Niemców w Polsce nie gwarantują utrzymania działalności na obecnym poziomie po roku 2017. Podkreślano także konieczność rozwoju szkolnictwa dwujęzycznego oraz instytucji kulturalnych badających i kultywujących tradycję niemiecką na obecnym terytorium RP.

Całość oświadczenia oraz szczegółowe informacje o wyniku rozmów na stronie www.vdg.pl

 

Poprawiony: środa, 13 marca 2013 10:14