W świątecznie udekorowanej sali 8 grudnia o 14:30 spotkali się członkowie i sympatycy Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego, by wspólnie świętować adwent.

Bernadeta Szyszka, uroczyście zapaliła pierwszą świeczkę na wieńcu adwentowym, dając tym samym znak rozpoczęcia wspólnego świętowania. Następnie przewodnicząca NTKS, Renata Zajączkowska, z ogromną radością powitała wszystkich obecnych. Po jej słowach nastąpiły błogosławieństwa z ust duszpasterza ks. Mariana Arndta. Również obecny na spotkaniu Konsul Generalny Niemiec Pan Hans Jörg Neumann złożył życzenia wszystkim członkom Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne kolędowanie. Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Start Aktualności Wiosna już wisi w powietrzu
Wiosna już wisi w powietrzu
Wpisany przez M.Ch., wtorek, 16 kwietnia 2013 09:08

zdjęcieW ubiegłą sobotę po zakończeniu Rocznego Spotkania Członków odbyło się Wiosenne Bastlowanie. W ramach naszego cyklu spotkań pn. "Bastluj z nami!" uczestnicy i uczestniczki tworzyli ozdoby techniką serwetkową pod okiem pani Teresy Budzowskiej.

Wazony, słoiczki i doniczki ozdobione kolorowymi serwetkami obudziły we wszystkich pozytywne wiosenne skojarzenia.

Odpowiednio do słonecznej i w końcu prawdziwie wiosennej aury atmosfera na zajęciach była wesoła i twórcza. Uczestnicy wymieniali się pomysłami i pomagali sobie nawzajem. Spotkanie wszystkim dało wiele radości i z pewnością już wkrótce odbędzie się kolejne.

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Poprawiony: wtorek, 16 kwietnia 2013 09:16