NTKS z Wrocławia jak co roku zaprasza 17  listopada 2018 na obchody Volkstrauertag /Dzień Żałoby Narodowej/ we Wrocławiu i Nadolicach Wielkich.
Zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach w Parku Pamięci w Nadolicach Wielkich oraz  na tematyczny wykład w siedzibie NTKS.


PROGRAM

10:00              wyjazd do Nadolic Wielkich zbiórka przy hotelu Wrocław
11:00-12:00   obchody na cmentarzu w Nadolicach Wielkich
13:00              powrót do Wrocławia, ciepły posiłek w siedzibie NTKS
13:30              tematyczny wykład  


Udział w uroczystości jest bezpłatny – prosimy o zapisy telefonicznie, mailowo lub osobiście w godzinach pracy biura.

„źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”

Start Aktualności Szkolenie "Oral history"
Szkolenie "Oral history"
Wpisany przez M.Ch., piątek, 19 kwietnia 2013 11:41

logo

Związek Karaimów Polskich w RP, Porozumienie Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Kalejdoskop Kultur” oraz Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego zapraszają na bezpłatne szkolenie dotyczące metody „Oral history” (związanej ze zbieraniem relacji świadków historii), które odbędzie się w dniu 29 kwietnia br. (poniedziałek), o godz. 14.30 w sali 210 (II piętro) CIRS przy pl. Dominikańskim 6 (wejście do CIRS od tylnego wejścia do Galerii Dominikańskiej, duży budynek częściowo opakowany zieloną siatką, w trójkącie: Klasztor oo.Dominikanów, Galeria Dominikańska i Muzeum Architektury).

 

Szkolenie będzie stanowić przygotowanie do zbierania relacji wśród przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych na Dolnym Śląsku.

Plan szkolenia:

Część I. „Oral history”.

Prowadzenie: Grzegorz Kowal (Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”)

1.Definicja pojęcia „Oral history”.

2.Cele „Oral history”.

3.Metody zbierania relacji.

4.Metody opracowywania relacji.

5.Praktyczne informacje dotyczące metody „Oral history”.

Część II. Spotkanie z Dorotą Kozak-Rybską z Centrum Informacji i Rozwoju Społecznej, która współpracuje z mniejszościami we Wrocławiu oraz Dariuszem Tokarzem – pełnomocnikiem Wojewody Dolnośląskiego ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Szkolenie stanowi część projektu „Kalejdoskop Kultur w wielokulturowym Wrocławiu” realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prosimy o zgłoszenia mailowe chęci uczestnictwa w szkoleniu. Kontakt z organizatorem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: piątek, 19 kwietnia 2013 11:47