W świątecznie udekorowanej sali 8 grudnia o 14:30 spotkali się członkowie i sympatycy Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego, by wspólnie świętować adwent.

Bernadeta Szyszka, uroczyście zapaliła pierwszą świeczkę na wieńcu adwentowym, dając tym samym znak rozpoczęcia wspólnego świętowania. Następnie przewodnicząca NTKS, Renata Zajączkowska, z ogromną radością powitała wszystkich obecnych. Po jej słowach nastąpiły błogosławieństwa z ust duszpasterza ks. Mariana Arndta. Również obecny na spotkaniu Konsul Generalny Niemiec Pan Hans Jörg Neumann złożył życzenia wszystkim członkom Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne kolędowanie. Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Start Aktualności Pożegnanie Ambasadora Niemiec w Warszawie
Pożegnanie Ambasadora Niemiec w Warszawie
Wpisany przez M.Ch., poniedziałek, 10 lutego 2014 16:14

zdjęcieW minioną środę (5.02.) w Warszawie odbyło się oficjalne pożegnanie Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce, Rüdigera Freiherr von Fritsch. Z tej okazji w ambasadzie zebrali się licznie zaproszeni goście, w tym dyplomaci, przedstawiciele świata kultury i czołowi polscy politycy, jak również przedstawiciele mniejszości niemieckiej z Polski, reprezentowani przez Przewodniczącą NTKS Wrocław Renatę Zajączkowską oraz Dyrektor Biura Związku Niemieckich Stowarzyszeń w Polsce Marię Neumann. Panie złożyły osobiście na ręce Ambasadora podziękowania za jego zaangażowanie i wsparcie udzielane Niemcom z Polski podczas pełnienia swoich obowiązków.

Dzień później Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył Ambasadorowi Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za jego wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-niemieckiej współpracy i dobrosąsiedzkich stosunków.

Od pierwszego marca funkcję Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce będzie pełnił dotychczasowy komisarz rządu federalnego ds. kontroli zbrojeń i rozbrojenia Rolf Nikel. Natomiast Rüdiger Freiherr von Fritsch stanie na czele Ambasady RFN w Moskwie.

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2014 16:20