Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego we Wrocławiu do naszej siedziby w sobotę 14 kwietnia 2018 o godz. 10:00 na roczne spotkanie sprawozdawcze.

Start Aktualności Pożegnanie Ambasadora Niemiec w Warszawie
Pożegnanie Ambasadora Niemiec w Warszawie
Wpisany przez M.Ch., poniedziałek, 10 lutego 2014 16:14

zdjęcieW minioną środę (5.02.) w Warszawie odbyło się oficjalne pożegnanie Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce, Rüdigera Freiherr von Fritsch. Z tej okazji w ambasadzie zebrali się licznie zaproszeni goście, w tym dyplomaci, przedstawiciele świata kultury i czołowi polscy politycy, jak również przedstawiciele mniejszości niemieckiej z Polski, reprezentowani przez Przewodniczącą NTKS Wrocław Renatę Zajączkowską oraz Dyrektor Biura Związku Niemieckich Stowarzyszeń w Polsce Marię Neumann. Panie złożyły osobiście na ręce Ambasadora podziękowania za jego zaangażowanie i wsparcie udzielane Niemcom z Polski podczas pełnienia swoich obowiązków.

Dzień później Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył Ambasadorowi Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za jego wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-niemieckiej współpracy i dobrosąsiedzkich stosunków.

Od pierwszego marca funkcję Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce będzie pełnił dotychczasowy komisarz rządu federalnego ds. kontroli zbrojeń i rozbrojenia Rolf Nikel. Natomiast Rüdiger Freiherr von Fritsch stanie na czele Ambasady RFN w Moskwie.

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2014 16:20