NTKS z Wrocławia jak co roku zaprasza 17  listopada 2018 na obchody Volkstrauertag /Dzień Żałoby Narodowej/ we Wrocławiu i Nadolicach Wielkich.
Zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach w Parku Pamięci w Nadolicach Wielkich oraz  na tematyczny wykład w siedzibie NTKS.


PROGRAM

10:00              wyjazd do Nadolic Wielkich zbiórka przy hotelu Wrocław
11:00-12:00   obchody na cmentarzu w Nadolicach Wielkich
13:00              powrót do Wrocławia, ciepły posiłek w siedzibie NTKS
13:30              tematyczny wykład  


Udział w uroczystości jest bezpłatny – prosimy o zapisy telefonicznie, mailowo lub osobiście w godzinach pracy biura.

„źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”

Start Aktualności Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn
Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn
Wpisany przez Jan Pietschmann, poniedziałek, 01 lutego 2016 14:04

Mfotoistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn w 2016 roku: na początku znaczyło to wielką radość z trzech meczy niemieckiej reprezentacji w grupie C we Wrocławiu. Po wygranej rundzie eliminacyjnej, a następnie po trzech meczach fazy zasadniczej na boisku historycznej Hali Stulecia, nadszedł czas na półfinał w Krakowie.

Tam właśnie zwycięstwo po dogrywce meczu przeciwko Norwegii Niemcom otworzyło drogę do finału przeciwko Hiszpanii. Również i my byliśmy przy tym meczu finałowym; nawet jeśli na początku mistrzostw nikt by się nie spodziewał, że do tego dojdzie. Było warto: byliśmy pod wrażeniem wybitnego wyczynu młodej niemieckiej drużyny i zwycięstwa nad Hiszpanią, która była faworytem tegorocznych rozgrywek.

Podczas trwającego 60 minut meczu mogliśmy wręcz poczuć tą, chwaloną w tak wielu artykułach prasowych, grę zespołową. Fantastyczny nastrój, stworzony przez licznych niemieckich kibiców, którzy na krótko przed meczem wybrali się w drogę do Krakowa, z pewnością przyczynił się do zasłużonego zwycięstwa drużyny. Na koniec wybrzmiało w hali nieraz "So ein Tag, so wunderschön wie heute!". Również i my świętowaliśmy radośnie aż do późnych godzin to niezwykłe zwycięstwo.

Poprawiony: poniedziałek, 01 lutego 2016 14:14