W sobotę 8 grudnia o godz. 14:30 organizujemy spotkanie Adwentowo-bożonarodzeniowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa!


Przy choince W świątecznie udekorowanej sali będzie okazja do spotkania się, rozmowy oraz wspólnego zaśpiewania tradycyjnych niemieckich kolęd przez członków i sympatyków Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego.Tego wieczoru będzie nam towarzyszył także nasz chór Heimatsänger oraz dzieci z kursów j.niemieckiego.

Prosimy o potwierdzenie przybycia telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Start Aktualności Polsko-Niemiecki kurs tandemowy
Polsko-Niemiecki kurs tandemowy
Wpisany przez E.J., wtorek, 10 maja 2016 08:25

Polsko-Niemiecki kurs tandemowy

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu

oraz Aktion West-Ost

zapraszają na polsko-niemiecki kurs tandemowyKurs skierowany jest do młodych osób w wieku od 18 do 26 lat, pochodzących zarówno z Niemiec jak i z Polski, związanych ze strukturami mniejszości, aktywnie działających w strukturach młodzieżowych czy też pragnących taką współpracę rozpocząć.

Jesteśmy też otwarci na wszystkie osoby zainteresowane językiem i kulturą niemiecką i pragnące doskonalić swoje umiejętności.


Kurs odbędzie się w siedzibie Towarzystwa, we Wrocławiu przy ul. Saperów 12, w dniach 1.9.2016-10.9.2016. Na program składają się zajęcia językowe (podzielone na bloki tematyczne lekcje z lektorami jak i zajęcia w małych grupach) oraz ciekawy program towarzyszący. Uczestników zachęcamy również do zaangażowania i do współtworzenia programu!

Ze względu na potrzebę komunikacji z innymi uczestnikami warunkiem koniecznym uczestnictwa jest opanowanie języka niemieckiego na poziomie co najmniej B1.

Koszt uczestnictwa to 400 zł dla uczestników z Polski. Opłatę za kurs należy dokonać do 15.07.2016r. Koszty pokrywają zakwaterowanie, wyżywienie, bilety wstępu oraz udział w wycieczkach zaplanowanych w trakcie trwania kursu. Przewidziany jest również częściowy zwrot kosztów podróży.

Kurs współorganizowany jest przy wsparciu finansowym Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Zgłoszenia: Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 30.06.2016r.

Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony: piątek, 16 września 2016 12:37