Już 25.05.2019 o godz. 10.00 w ogrodzie NTKS przy ul. Saperów 12  dla naszych członków oraz zaproszonych gości, odbędzie się coroczne spotkanie "Maikranz - Der Tradition verbunden". Będzie okazja do  spotkania, rozmów, pielęgnowania tradycji, wspólnego śpiewania, grillowania i zabawy zarówno dla starszych jak i dla młodszych. Dla dzieci  zaplanowane są  warsztaty plastyczne.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Zapisy w biurze, liczba miejsc ograniczona. Składka od osoby dorosłej wynosi 5 zł, dzieci wstęp wolny.

„Źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”


Start Aktualności WITAJ, DROGI WROGU! - zaproszenie na wystawę
WITAJ, DROGI WROGU! - zaproszenie na wystawę
Wpisany przez E.J., piątek, 20 maja 2016 09:20

Alle seine Entlein, Julia Friese, BELTZ&Gelberg VerlagWitaj, drogi wrogu! to wystawa książek i ilustracji, przygotowana przez Międzynarodową Bibliotekę dla Młodzieży w Monachium. Składają się na nią wielkoformatowe rysunki i ponad sześćdziesiąt ilustrowanych książek dla dzieci z m.in. Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Portugalii, poruszające w subtelny i przystępny dla najmłodszych czytelników sposób temat konfliktów wojennych i uchodźctwa.

Wiele z prezentowanych książek należy już do klasyki literatury dziecięcej, większość jednak to tytuły opublikowane w ostatnich latach. Książki we wrażliwy sposób opowiadają o wojennej codzienności, ucieczce, prześladowaniach, zagrożeniach i strzeżonych granicach. Wskazują na przyczyny konfliktów i przemocy, tj. ksenofobię, przesądy czy nadużywanie władzy. Pokazują także, że możliwy jest świat bez wrogości, w którym panują zasady tolerancji, wzajemnego szacunku i otwartości na innych. Przesłaniem prezentowanych książek jest bowiem wizja pokojowego współistnienia różnych kultur i narodów.

23 maj 2016 (Poniedziałek)

godz. 10:00 - 18:00

Galeria Podróżnika przy Bibliotece 7 Kontynentów, parter

Poprawiony: sobota, 21 maja 2016 11:42