NTKS z Wrocławia jak co roku zaprasza 17  listopada 2018 na obchody Volkstrauertag /Dzień Żałoby Narodowej/ we Wrocławiu i Nadolicach Wielkich.
Zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach w Parku Pamięci w Nadolicach Wielkich oraz  na tematyczny wykład w siedzibie NTKS.


PROGRAM

10:00              wyjazd do Nadolic Wielkich zbiórka przy hotelu Wrocław
11:00-12:00   obchody na cmentarzu w Nadolicach Wielkich
13:00              powrót do Wrocławia, ciepły posiłek w siedzibie NTKS
13:30              tematyczny wykład  


Udział w uroczystości jest bezpłatny – prosimy o zapisy telefonicznie, mailowo lub osobiście w godzinach pracy biura.

„źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”

Start Aktualności "Alle Jahre wieder" - Spotkanie adwentowe w NTKS Wrocław
"Alle Jahre wieder" - Spotkanie adwentowe w NTKS Wrocław
Wpisany przez E.J., czwartek, 08 grudnia 2016 11:23

Spotkanie adwentowe 2016W ostatnią sobotę, 3 grudnia o godzinie 14:00, odbyło się u nas na ul. Saperów 12 spotkanie adwentowo-bożonarodzeniowe. W świątecznie udekorowanej sali spotkali się członkowie i sympatycy Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego, by wspólnie świętować adwent.

 

Moderatorem spotkania była Bernadeta Szyszka, która uroczyście zapaliła pierwszą świeczkę na wieńcu adwentowym, dając tym samym znak rozpoczęcia wspólnego świętowania. Następnie przewodnicząca NTKS, Renate Zajączkowska, z ogromną radością powitała wszystkich obecnych – mieliśmy zaszczyt gościć w tym wyjątkowym dla nas dniu 100 osób. Następnie słowo zabrał Ojciec Marian Bernhardt Arndt, by przypomnieć o prawdziwym znaczeniu adwentu.

Występ dzieci z Przedszkola Nr71W spotkaniu brali udział nie tylko dorośli, ale również dzieci – maluszki z Przedszkola nr.71 zaprezentowały przygotowane przez siebie jasełka, a dzieci z naszych kursów językowych zaśpiewały kilka kolęd.

Ważnym punktem w programie tego wydarzenia była również muzyka – tradycyjnie zaprezentował się nasz zespół śpiewaczy „Heimatsänger”, którego występ zachęcił uczestników by śpiewać razem z nimi. O niepowtarzalną atmosferę i doniosły nastrój zadbał występ śpiewaczki Doroty Sofińskiej wraz z akompaniującą jej na pianinie Anną Przytulecką. Zebrani usłyszeć mogli zarówno pieśni adwentowe i bożonarodzeniowe znanych kompozytorów jak również pieśni ludowe. Jako bis zabrzmiało „Ave Maria”, które uroczyście zakończyło oficjalną część programu.

Kolędy w wykonaniu dzieciW miłej atmosferze, przy pachnącej i pięknie ozdobionej choince, kawie, cieście i tradycyjnych piernikach miło spędziliśmy czas rozmawiając, wspominając oraz ciesząc się swoim towarzystwem. Następne spotkanie adwentowe już za rok, więc do zobaczenia!

Poprawiony: czwartek, 08 grudnia 2016 11:59