W sobotę 8 grudnia o godz. 14:30 organizujemy spotkanie Adwentowo-bożonarodzeniowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa!


Przy choince W świątecznie udekorowanej sali będzie okazja do spotkania się, rozmowy oraz wspólnego zaśpiewania tradycyjnych niemieckich kolęd przez członków i sympatyków Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego.Tego wieczoru będzie nam towarzyszył także nasz chór Heimatsänger oraz dzieci z kursów j.niemieckiego.

Prosimy o potwierdzenie przybycia telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Start Aktualności "Alle Jahre wieder" - Spotkanie adwentowe w NTKS Wrocław
"Alle Jahre wieder" - Spotkanie adwentowe w NTKS Wrocław
Wpisany przez E.J., czwartek, 08 grudnia 2016 11:23

Spotkanie adwentowe 2016W ostatnią sobotę, 3 grudnia o godzinie 14:00, odbyło się u nas na ul. Saperów 12 spotkanie adwentowo-bożonarodzeniowe. W świątecznie udekorowanej sali spotkali się członkowie i sympatycy Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego, by wspólnie świętować adwent.

 

Moderatorem spotkania była Bernadeta Szyszka, która uroczyście zapaliła pierwszą świeczkę na wieńcu adwentowym, dając tym samym znak rozpoczęcia wspólnego świętowania. Następnie przewodnicząca NTKS, Renate Zajączkowska, z ogromną radością powitała wszystkich obecnych – mieliśmy zaszczyt gościć w tym wyjątkowym dla nas dniu 100 osób. Następnie słowo zabrał Ojciec Marian Bernhardt Arndt, by przypomnieć o prawdziwym znaczeniu adwentu.

Występ dzieci z Przedszkola Nr71W spotkaniu brali udział nie tylko dorośli, ale również dzieci – maluszki z Przedszkola nr.71 zaprezentowały przygotowane przez siebie jasełka, a dzieci z naszych kursów językowych zaśpiewały kilka kolęd.

Ważnym punktem w programie tego wydarzenia była również muzyka – tradycyjnie zaprezentował się nasz zespół śpiewaczy „Heimatsänger”, którego występ zachęcił uczestników by śpiewać razem z nimi. O niepowtarzalną atmosferę i doniosły nastrój zadbał występ śpiewaczki Doroty Sofińskiej wraz z akompaniującą jej na pianinie Anną Przytulecką. Zebrani usłyszeć mogli zarówno pieśni adwentowe i bożonarodzeniowe znanych kompozytorów jak również pieśni ludowe. Jako bis zabrzmiało „Ave Maria”, które uroczyście zakończyło oficjalną część programu.

Kolędy w wykonaniu dzieciW miłej atmosferze, przy pachnącej i pięknie ozdobionej choince, kawie, cieście i tradycyjnych piernikach miło spędziliśmy czas rozmawiając, wspominając oraz ciesząc się swoim towarzystwem. Następne spotkanie adwentowe już za rok, więc do zobaczenia!

Poprawiony: czwartek, 08 grudnia 2016 11:59