Już 25.05.2019 o godz. 10.00 w ogrodzie NTKS przy ul. Saperów 12  dla naszych członków oraz zaproszonych gości, odbędzie się coroczne spotkanie "Maikranz - Der Tradition verbunden". Będzie okazja do  spotkania, rozmów, pielęgnowania tradycji, wspólnego śpiewania, grillowania i zabawy zarówno dla starszych jak i dla młodszych. Dla dzieci  zaplanowane są  warsztaty plastyczne.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Zapisy w biurze, liczba miejsc ograniczona. Składka od osoby dorosłej wynosi 5 zł, dzieci wstęp wolny.

„Źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”


Start Aktualności "Alle Jahre wieder" - Spotkanie adwentowe w NTKS Wrocław
"Alle Jahre wieder" - Spotkanie adwentowe w NTKS Wrocław
Wpisany przez E.J., czwartek, 08 grudnia 2016 11:23

Spotkanie adwentowe 2016W ostatnią sobotę, 3 grudnia o godzinie 14:00, odbyło się u nas na ul. Saperów 12 spotkanie adwentowo-bożonarodzeniowe. W świątecznie udekorowanej sali spotkali się członkowie i sympatycy Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego, by wspólnie świętować adwent.

 

Moderatorem spotkania była Bernadeta Szyszka, która uroczyście zapaliła pierwszą świeczkę na wieńcu adwentowym, dając tym samym znak rozpoczęcia wspólnego świętowania. Następnie przewodnicząca NTKS, Renate Zajączkowska, z ogromną radością powitała wszystkich obecnych – mieliśmy zaszczyt gościć w tym wyjątkowym dla nas dniu 100 osób. Następnie słowo zabrał Ojciec Marian Bernhardt Arndt, by przypomnieć o prawdziwym znaczeniu adwentu.

Występ dzieci z Przedszkola Nr71W spotkaniu brali udział nie tylko dorośli, ale również dzieci – maluszki z Przedszkola nr.71 zaprezentowały przygotowane przez siebie jasełka, a dzieci z naszych kursów językowych zaśpiewały kilka kolęd.

Ważnym punktem w programie tego wydarzenia była również muzyka – tradycyjnie zaprezentował się nasz zespół śpiewaczy „Heimatsänger”, którego występ zachęcił uczestników by śpiewać razem z nimi. O niepowtarzalną atmosferę i doniosły nastrój zadbał występ śpiewaczki Doroty Sofińskiej wraz z akompaniującą jej na pianinie Anną Przytulecką. Zebrani usłyszeć mogli zarówno pieśni adwentowe i bożonarodzeniowe znanych kompozytorów jak również pieśni ludowe. Jako bis zabrzmiało „Ave Maria”, które uroczyście zakończyło oficjalną część programu.

Kolędy w wykonaniu dzieciW miłej atmosferze, przy pachnącej i pięknie ozdobionej choince, kawie, cieście i tradycyjnych piernikach miło spędziliśmy czas rozmawiając, wspominając oraz ciesząc się swoim towarzystwem. Następne spotkanie adwentowe już za rok, więc do zobaczenia!

Poprawiony: czwartek, 08 grudnia 2016 11:59