NTKS z Wrocławia jak co roku zaprasza 17  listopada 2018 na obchody Volkstrauertag /Dzień Żałoby Narodowej/ we Wrocławiu i Nadolicach Wielkich.
Zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach w Parku Pamięci w Nadolicach Wielkich oraz  na tematyczny wykład w siedzibie NTKS.


PROGRAM

10:00              wyjazd do Nadolic Wielkich zbiórka przy hotelu Wrocław
11:00-12:00   obchody na cmentarzu w Nadolicach Wielkich
13:00              powrót do Wrocławia, ciepły posiłek w siedzibie NTKS
13:30              tematyczny wykład  


Udział w uroczystości jest bezpłatny – prosimy o zapisy telefonicznie, mailowo lub osobiście w godzinach pracy biura.

„źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”

Start Aktualności Pokaz filmu niemiego "Blumenwunder"
Pokaz filmu niemiego "Blumenwunder"
Wpisany przez Praktikant, czwartek, 25 maja 2017 12:21

12.06.2017 | 20:00 | Vertigo Jazzclub | Film niemy „Das Blumenwunder“ powstał w latach 1922 – 1925 z inicjatywy koncernu BASF. Ujęcia przedstawiające wzrost roślin nakręcone zostały w technice timelaps (film poklatkowy) i początkowo miały służyć celom stricte reklamowym. Reżyser Max Reichmann dostrzegł w nich jednak potencjał artystyczny i stworzył film pełnometrażowy uzupełniając ujęcia o grę aktorską oraz taniec.

 

 

„Film wprowadził publiczność w swoisty stan upojenia, w którym poznanie splata się z zamiłowaniem do piękna.”

Profesor Alfred Kerr, 1927.

Oryginalny materiał filmowy z lat 20. pojawi się we Wrocławiu w nowej odsłonie - młoda polska artystka Erith specjalnie na potrzeby pokazów skomponowała do niego ścieżkę dźwiękową. W swojej muzyce łączy elementy electropop, psychedelic hippie i folk. Na jej twórczość zwróciło uwagę wiele ważnych osób ze świata muzyki. Dzięki temu 22-letnia artystka szybko zagrała na tak prestiżowych imprezach krajowych, jak Spring Break, Alter Fest, Soundrive Festival, Ars Cameralis czy zagranicznych Samsara Festival Europe na Węgrzech. Erith ma za sobą też supporty przed m.in. Julią Marcell, The Dumplings, Xxanaxx'em i Rebeką. Pod koniec zeszłego roku gliwiczanka otrzymała Nagrodę Marszałka Woj. Śląskiego dla młodych twórców za osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Jej koncerty przybierają formę performance'u. Erith nawiązuje świetny kontakt z publicznością. W trakcie występu wciąga ją do swojego magicznego świata, z którego trudno jest wrócić do rzeczywistości.

Zapraszamy na wydarzenie, podczas którego Erith śpiewając, tańcząc, loopując poszczególne sample i instrumenty, w 90 lat od powstania filmu rozbudzi kwiaty do nowego życia.

 

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia (mailem, bądź telefonicznie) do dnia 6 czerwca br.

Kontakt: Emilia Socha, ifa-managerka ds. kultury w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej,

tel. 32 461 20 70, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: czwartek, 25 maja 2017 14:09