W sobotę 8 grudnia o godz. 14:30 organizujemy spotkanie Adwentowo-bożonarodzeniowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa!


Przy choince W świątecznie udekorowanej sali będzie okazja do spotkania się, rozmowy oraz wspólnego zaśpiewania tradycyjnych niemieckich kolęd przez członków i sympatyków Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego.Tego wieczoru będzie nam towarzyszył także nasz chór Heimatsänger oraz dzieci z kursów j.niemieckiego.

Prosimy o potwierdzenie przybycia telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Start Aktualności Zaproszenie na cykl spotkań literackich „Nowe Trendy z Niemiec”
Zaproszenie na cykl spotkań literackich „Nowe Trendy z Niemiec”
Wpisany przez D.L., czwartek, 12 kwietnia 2018 09:05

 

ifa (Institut für Auslandsbeziehungen), Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, DAAD i Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu zapraszają na cykl spotkań literackich „Nowe Trendy z Niemiec”, dający wgląd w najnowsze tendencje niemieckiej literatury współczesnej. Podczas spotkań przedstawieni zostaną autorzy, którzy poprzez swoją twórczość literacką i osobiste biografie nawiązują do bardzo aktualnych dziś tematów emigracji i wielojęzyczności.

 

Partnerami cyklu literackiego są: Instytut Goethego w Krakowie, Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu, Biuro Łącznikowe Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu, Fundacja OP ENHEIM oraz Klub Literacki PROZA. Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom za wsparcie realizacji projektu.

 

 

 

W dniu 24.04.2018 odbędzie się pierwsze spotkanie z niemiecko-izraelskim pisarzem, Tomerem Gardim. Jego poetyckie teksty, zapisane nie zawsze poprawnym językiem niemieckim, są awangardową i kreatywną grą słowem. Po eksperymentalnym odczycie fragmentów powieści przez Huberta Kożuchowskiego, poznańskiego aktora, dr Jana-Katharina Mende, literaturoznawczyni i lektorka DAAD, będzie rozmawiała z Gardim o jego twórczości, nowych formach językowych w literaturze, a także o emigracji i wielojęzyczności.


Kiedy: 24.04.18, godz. 18.00

Gdzie: Klub Proza, Przejście Garncarskie 2, Wrocław

Spotkanie moderowane w języku polskim i niemieckimWstęp wolny.

 

W dniu 17.05.2018, w historycznym barokowym budynku Fundacji OP ENHEIM, niemiecko-ukraińska pisarka Katja Petrowskaja, przeczyta fragmenty swojej wielokrotnie nagradzanej niemieckojęzycznej powieści „Może Estera". Książka jest poszukiwaniem śladów przodków w Europie Wschodniej XX wieku i jednocześnie fascynującą historią rodzinną. O swojej powieści i napięciach językowych między językiem obcym, a ojczystym opowie w rozmowie z wrocławską germanistką, prof. dr Moniką Wolting. W spotkaniu weźmie udział polsko-ukraińska menedżer kultury, Olga Chrebor, przewodnicząca Fundacji Kalejdoskop Kultur, działającej na rzecz różnorodności kulturowej we Wrocławiu.

 

Kiedy: 17.05.2018, godz. 18.00

Gdzie: Dom Oppenheimów, Plac Solny 4, Wrocław

Spotkanie moderowane w języku polskim i niemieckimWstęp wolny.

 

Prosimy o zgłoszenie udziału drogą elektroniczną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 20.04.2018 (na spotkanie z T. Gardim), lub 14.05.2018 (na spotkanie z K. Petrowskają).

 

Serdecznie zapraszamy i cieszymy się na Państwa liczne przybycie.

 

Poprawiony: czwartek, 12 kwietnia 2018 12:09