Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na coroczny ”Maikranz”, który odbędzie się 12.05.2018 o godz. 10.00 w ogrodzie NTKS przy ul. Saperów 12. W tym roku gościć będziemy chór InCanto z Karlsruhe i  Sursum Corda z Wrocławi . Składka od osoby dorosłej wynosi 5 zł, dzieci przychodzą za darmo. Zapisy w biurze, liczba miejsc ograniczona. Przewidujemy spotkanie w miłej atmosferze, wspólny śpiew, grillowanie i zabawy zarówno dla starszych jak i warsztaty plastyczne dzieci. Do zobaczenia!

„źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”

Angestrickt - Prezentacja efektów naszej pracy
Wpisany przez Administrator, wtorek, 02 października 2012 00:00

CO ZROBIĆ Z DRUTAMI I WEŁNĄ?

Kto nie ma pomysłu co zrobić z zalegającą w domu wełną i drutami ma przed soba trzy możliwości:
1. Pozwolić kotu na zabawy z motkiem.
2. Podarować wełnę dziergającej babci.
3. Albo rozpocząć swoją przygodę z dzierganiem tworząc kolorowe ubranka dla drzew!

Wszystkich, którzy wybrali trzecią opcję zaprosiliśmy na spotkania naszej dziergającej grupy. Nasza grupa wpisuje się w nurt urban knitting (miejskiego dziergania) – ruchu sztuki ulicznej polegającej na ozdabianiu "włóczkowym graffiti" elementów przestrzeni miejskiej, drzew, parkowych ławek, czy ulicznych latarni. Grupa miłośników włóczkowej sztuki spotyka sie regularnie w Domu Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego we Wrocławiu.

Naszym pomysłem było ozdobienie przystanku tramwajowego przy ul. Wróblewskiego oraz alei lipowej prowadzącej do Hali Stulecia, w której 29 września odbywał się IV Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej we Polsce.

Poniżej prezentujemy efekty naszej pracy:

In Zusammenarbeit mit | We współpracy z:

Poprawiony: wtorek, 23 października 2012 11:22