Już 25.05.2019 o godz. 10.00 w ogrodzie NTKS przy ul. Saperów 12  dla naszych członków oraz zaproszonych gości, odbędzie się coroczne spotkanie "Maikranz - Der Tradition verbunden". Będzie okazja do  spotkania, rozmów, pielęgnowania tradycji, wspólnego śpiewania, grillowania i zabawy zarówno dla starszych jak i dla młodszych. Dla dzieci  zaplanowane są  warsztaty plastyczne.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Zapisy w biurze, liczba miejsc ograniczona. Składka od osoby dorosłej wynosi 5 zł, dzieci wstęp wolny.

„Źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”


Die Heimatsänger
Działalność chóru w 2013 roku
Wpisany przez M.Ch., wtorek, 09 kwietnia 2013 00:00

logoDziałalność chóru "Die Heimatsänger" w 2013 roku jest wspierana ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Dzięki przyznanej dotacji chór otrzymał już nowy sprzęt grający wykorzystywany podczas prób i występów poza siedzibą. W bieżącym roku zwiększy się także liczba występów poza rodzinnym Wrocławiem. Wszystkie szczegóły i dokładne terminy występów znajda Państwo na stronie głównej. Za przyznane dofinansowanie w imieniu członków chóru oraz jego miłośników serdecznie dziękujemy!

 
Z piosenką przez życie
Wpisany przez Irina Mosyakina, poniedziałek, 22 października 2012 13:41

zdjęcieW dniu 20 października o 11.00 odbył się przegląd chórów "Beati Cantores" w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdrój. Wspaniały klimat i przyjazna atmosfera dominowały podczas tego wydarzenie. Dwanaście chórów z Dolnego i Górnego Śląska oraz z Niemiec prezentowało swoje utwory. Uczestnicy śpiewali ludowe i kościelne piosenki, były również prezentowane piosenki z nowoczesnymi akcentami, takie jak na przykład piosenka "Yesterday" Beatlesów.

Poprawiony: poniedziałek, 22 października 2012 14:00
Więcej…
 
Jubileusz XX-lecia chóru „Die Heimatsänger”
Wpisany przez Administrator, czwartek, 28 czerwca 2012 09:20

zdjecie„Gdzie słyszysz śpiew – wstąp. Tam ludzie dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają”. Pod tym motto w kwietniu 1992 roku rozpoczęły się pierwsze próby chóru. Kto chciałby wiedzieć, jak wyglądał i brzmiał dawny Dolny Śląsk, powinien koniecznie posłuchać występu zespołu „Die Heimatsänger”.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu w dniu 30 czerwca 2012 z dumą obchodziło Jubileusz XX-lecia działalności chóru "Die Heimatsänger"

Poprawiony: piątek, 07 września 2012 15:01
Więcej…
 
Die Heimatsänger
Wpisany przez Janusz Kamiński, wtorek, 26 kwietnia 2011 13:11

Amatorski chór śpiewaczy „Die Heimatsänger”   

„Gdzie słyszysz śpiew – wstąp. Tam ludzie dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają”. Pod tym motto w kwietniu 1992 roku rozpoczęły się pierwsze próby chóru. Kto chciałby wiedzieć, jak wyglądał i brzmiał dawny Dolny Śląsk, powinien koniecznie posłuchać występu zespołu „Die Heimatsänger”.

Poprawiony: czwartek, 28 kwietnia 2011 09:08
Więcej…
 
Koncert w Muzeum Ślężańskim w Sobótce
Wpisany przez admin, niedziela, 20 czerwca 2010 13:35

Koncert zespołu „Die Heimatsänger” Muzeum Ślężańskim w Sobótce.

Spotkania z zespołem „Die Heimatsänger” w cieniu góry Ślęży stały się już tradycją. Również w tym roku, 10 czerwca 2010, odbył się koncert. Przybyli goście po koncercie mieli możliwość zwiedzenia Ślężańskiego Muzeum. Po występie nastąpiło otwarcie wystawy „Krajowidoki Moraw, Sudetów i Śląska” przygotowanej przez Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Poprawiony: poniedziałek, 06 czerwca 2011 10:23
 
Wrocławski Dom Handlowy świętuje razem z Niemcami
Wpisany przez Janusz Kamiński, niedziela, 23 maja 2010 00:00

zdjecieDom Handlowy „Renoma“ świętuje obecnie swoje 80-te urodziny. Z tej okazji w trzeci weekend kwietnia zorganizowano bardzo ciekawą imprezę jubileuszową. Na uroczystości został zaproszony wrocławski chór „Die Heimatsänger“, działający przy Niemieckim Towarzystwie Kulturalno-Społecznym we Wrocławiu.

Poprawiony: środa, 18 lipca 2012 14:07
Więcej…