W sobotę 8 grudnia o godz. 14:30 organizujemy spotkanie Adwentowo-bożonarodzeniowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa!


Przy choince W świątecznie udekorowanej sali będzie okazja do spotkania się, rozmowy oraz wspólnego zaśpiewania tradycyjnych niemieckich kolęd przez członków i sympatyków Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego.Tego wieczoru będzie nam towarzyszył także nasz chór Heimatsänger oraz dzieci z kursów j.niemieckiego.

Prosimy o potwierdzenie przybycia telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Jeden dzień z Mniejszością Niemiecką
Jeden dzień z Mniejszością Niemiecką
Wpisany przez Janusz Kamiński, piątek, 29 kwietnia 2011 12:51

"Jeden dzień z Mniejszością Niemiecką" jest to projekt trwający od 2009 roku i prowadzony przez Niemieckie Towarzystwo Kuturalno-Społeczne we Wrocławiu.

Projekt ten jest skierowany do uczniów szkół i ma na celu przybliżenie tematu mniejszości niemieckiej, kultury i języka niemieckiego młodzieży z Wrocławia oraz Dolnego Śląska. Zainteresowani nauczyciele i dyrektorzy szkół mogą w dalszym ciągu zgłaszać swoją chęć przystąpienia do projektu.

Poprawiony: poniedziałek, 30 maja 2011 09:03
 
Spotkanie z uczniami Gimnazjum Salezjańskiego z Wrocławia
Wpisany przez Administrator, piątek, 25 maja 2012 08:42

W piątek 30 marca 2012 gościliśmy kolejną grupę wrocławskich uczniów zainteresowanych poznaniem historii Niemców na Dolnym Śląsku. Tym razem była to grupa dziesięciu uczniów z Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego im. Św. Edyty Stein z Wrocławia pod opieką pani mgr Małgorzaty Balcerzak.
Podczas spotkania młodzi ludzie poznali historię Mniejszości Niemieckiej na Dolnym Śląsku, cele i zadania, jakie stawia przed sobą NTKS, a także jego plany na przyszłość. Szczególnym doświadczeniem było spotkanie ze świadkiem historii - panią Renatą Zajączkowską, która opowiadała o powojennych doświadczeniach Niemców pozostałych na obszarze dzisiejszej Polski. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem tego spotkania i przyznawali, że pozostanie ono na długo w ich pamięci.

Poprawiony: piątek, 07 września 2012 15:41
 
Spotkania z wrocławską mniejszością niemiecką.
Wpisany przez Małgorzata Chilkiewicz, czwartek, 19 listopada 2009 00:00

Wrocławska społeczność mniejszości niemieckiej zaprezentowała się w ramach projektu „Nasz Wrocławski Mikrokosmos.” Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Wrocławska Bibliotekę Publiczną – Filie nr 22. Warsztaty, które odbyły się 17 listopada, były kolejnym spotkaniem z kulturą i literaturą krajów europejskich.

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2011 10:07
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2