Już 25.05.2019 o godz. 10.00 w ogrodzie NTKS przy ul. Saperów 12  dla naszych członków oraz zaproszonych gości, odbędzie się coroczne spotkanie "Maikranz - Der Tradition verbunden". Będzie okazja do  spotkania, rozmów, pielęgnowania tradycji, wspólnego śpiewania, grillowania i zabawy zarówno dla starszych jak i dla młodszych. Dla dzieci  zaplanowane są  warsztaty plastyczne.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Zapisy w biurze, liczba miejsc ograniczona. Składka od osoby dorosłej wynosi 5 zł, dzieci wstęp wolny.

„Źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”


Kalejdoskop Kultur
Święto mniejszości narodowych i etnicznych we Wrocławiu
Wpisany przez M.Ch., poniedziałek, 17 czerwca 2013 15:06

zdjęcieBarwna parada, występy grup folklorystycznych, rękodzieło, sztuka uliczna oraz koncert bałkańskich i ukraińskich gwiazd to wszystko mogli zobaczyć i przeżyć mieszkańcy Wrocławia podczas VI Festiwalu Kalejdoskop Kultur.

Wielokulturowość Wrocławia to temat powracający często w dyskusjach i debatach w naszym mieście. Czy to prawda czy mit wymyślony na potrzeby marketingowe miasta, nie podejmujemy się rozstrzygać. Jakby nie było liczni przedstawiciele wrocławskich mniejszości narodowych i etnicznych od wielu lat zgodnie ze sobą współdziałają, a efektem tego jest między innymi coroczne wydarzenie Festiwal Kalejdoskop Kultur.

Poprawiony: środa, 26 czerwca 2013 13:08
Więcej…
 
V Festiwal Kalejdoskop Kultur we Wrocławiu
Wpisany przez Administrator, czwartek, 08 marca 2012 09:02

W ramach V edycji Festiwalu zapraszamy na spotkania, kolorową paradę, koncert, warsztaty i kulinarną ucztę do Parku Staromiejskiego we Wrocławiu.

W programie:

21 czerwca 2012 (czwartek), godz. 17:00

Historia Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce - spotkanie z Piotrem Pilukiem, dziennikarzem redakcji „Słowa Żydowskiego / Dos Jidisze Wort” oraz projekcja archiwalnego filmu „Osadnictwo żydowskie na Dolnym Śląsku” (15 min). MIEJSCE: Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113, Wrocław

22 czerwca 2012 (piątek), godz. 20:00 – 21:00

Koncert zespołu "Echad" – tradycyjne żydowskie pieśni szabatowe; MIEJSCE: Klubokawiarnia „Mleczarnia”, ul. P. Włodkowica 5, Wrocław

23 czerwca 2012 (sobota), godz. 15:00 – 22:00

KONCERT FINAŁOWY

MIEJSCE: scena letnia Teatru Lalek przy pl. Teatralnym 4, Wrocław

Kalejdoskop Kultur jak co roku zaprasza na żywiołowe koncerty zespołów ludowych, etnicznych i folkowych prezentujących kulturę różnych regionów i krajów.

Gwiazdą tegorocznego koncertu finałowego będzie JAN TREBUNIA TUTKA z prezentacją swego niezwykłego międzynarodowego projektu „Góry w sercu”, w którym muzyka rodem z Podhala łączy się z meksykańskimi bębnami oraz bałkańską trąbką.

Tegoroczny festiwal uświetni także szereg artystów zagranicznych. Wśród nich wrocławianie będą mieli szansę zobaczyć:

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2012 14:26
o zespołach
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2