NTKS z Wrocławia jak co roku zaprasza 17  listopada 2018 na obchody Volkstrauertag /Dzień Żałoby Narodowej/ we Wrocławiu i Nadolicach Wielkich.
Zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach w Parku Pamięci w Nadolicach Wielkich oraz  na tematyczny wykład w siedzibie NTKS.


PROGRAM

10:00              wyjazd do Nadolic Wielkich zbiórka przy hotelu Wrocław
11:00-12:00   obchody na cmentarzu w Nadolicach Wielkich
13:00              powrót do Wrocławia, ciepły posiłek w siedzibie NTKS
13:30              tematyczny wykład  


Udział w uroczystości jest bezpłatny – prosimy o zapisy telefonicznie, mailowo lub osobiście w godzinach pracy biura.

„źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”

Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Wałbrzychu
Wpisany przez Janusz Kamiński, piątek, 29 kwietnia 2011 13:04

NTSK w Wałbrzychu założono w dniu 4. maja 1957 roku jako pierwsze towarzystwo tego rodzaju w Polsce. Działalność NTSK odtąd przerwał jedynie stan wojenny z roku 1981, po jego zakończeniu jednak ponownie ją podjęto z dużym zapałem. Od czasu ponownego zjednoczenia Niemiec NTSK wspierane jest przez Republikę Federalną Niemiec, co umożliwiło prężny rozwój jego działalności. NTSK liczy obecnie 720 członków mieszkających w rejonie Wałbrzycha, Kłodzka, Dzierżoniowa i Świdnicy. Głównym celem NTSK jest pielęgnacja języka ojczystego, kultury i obyczajów niemieckich. Ogólne spotkania członków odbywają się regularnie w każdą środę popołudniu, jednak i w pozostałych dniach tygodnia siedziba Towarzystwa tętni życiem. Prowadzone są lekcje języka niemieckiego dla dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież uczestniczą stale w życiu Towarzystwa, biorą udział we wszystkich organizowanych imprezach z własnymi programami - bądź to w uroczystościach z okazji Bożego Narodzenia, Dnia Matki, Witania Wiosny oraz przy wspólnych wycieczkach. Różne koła zainteresowań - jak koło majsterkowiczów, grupa chóru i strojów regionalnych, grupa pielęgnowania gwary dolnośląskiej - mają także swoje regularne spotkania.

W zakresie socjalnym realizowana jest opieka nad chorymi członkami, odwiedziny członków w podeszłym wieku i schorowanych, którzy już nie mogą regularnie przychodzić  do miejsca spotkań.

Kontakt:
NTKS w Wałbrzychu
ul. Lubelska 1
58-300 Wałbrzych
Tel./Fax.: 0048-74-8425105

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2011 15:39