NTKS z Wrocławia jak co roku zaprasza 17  listopada 2018 na obchody Volkstrauertag /Dzień Żałoby Narodowej/ we Wrocławiu i Nadolicach Wielkich.
Zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach w Parku Pamięci w Nadolicach Wielkich oraz  na tematyczny wykład w siedzibie NTKS.


PROGRAM

10:00              wyjazd do Nadolic Wielkich zbiórka przy hotelu Wrocław
11:00-12:00   obchody na cmentarzu w Nadolicach Wielkich
13:00              powrót do Wrocławia, ciepły posiłek w siedzibie NTKS
13:30              tematyczny wykład  


Udział w uroczystości jest bezpłatny – prosimy o zapisy telefonicznie, mailowo lub osobiście w godzinach pracy biura.

„źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”

Biblioteka
Wpisany przez Janusz Kamiński, wtorek, 26 kwietnia 2011 12:07

Ogromne znaczenie dla pielęgnowania kultury niemieckiej ma biblioteka w Domu Spotkań NTKS, dysponująca oprócz dziełami literatury niemieckojęzycznej również dziełami historycznymi, podręcznikami, słownikami, encyklopediami itp. Bardzo ważną część zbiorów stanowią dzieła na temat historii i sztuki Śląska.

W obszernej czytelni do dyspozycji czytelników są niemieckie czasopisma. Do zachowania kultury niemieckiej przyczynia się w dużym stopniu istniejący od samego początku założenia Towarzystwa Zespół Pieśni, który swoim bogatym repertuarem umila każde spotkanie i w swoich pięknych strojach regionalnych bardzo ceniony jest także przez zaprzyjaźnione organizacje w Niemczech.

O swojej działalności i planach Towarzystwo informuje obszernie w periodyku p.t. "NIEDERSCHLESISCHE INFORMATIONEN" (Informacje Dolnośląskie ISSN: 2299-2510, wydawany dwa razy w roku), w którym publikowane są również artykuły dotyczące Śląska, jego historii i zabytków.

Poprawiony: środa, 05 lutego 2014 15:46