Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na coroczny ”Maikranz”, który odbędzie się 12.05.2018 o godz. 10.00 w ogrodzie NTKS przy ul. Saperów 12. W tym roku gościć będziemy chór InCanto z Karlsruhe i  Sursum Corda z Wrocławi . Składka od osoby dorosłej wynosi 5 zł, dzieci przychodzą za darmo. Zapisy w biurze, liczba miejsc ograniczona. Przewidujemy spotkanie w miłej atmosferze, wspólny śpiew, grillowanie i zabawy zarówno dla starszych jak i warsztaty plastyczne dzieci. Do zobaczenia!

„źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”

Biblioteka
Wpisany przez Janusz Kamiński, wtorek, 26 kwietnia 2011 12:07

Ogromne znaczenie dla pielęgnowania kultury niemieckiej ma biblioteka w Domu Spotkań NTKS, dysponująca oprócz dziełami literatury niemieckojęzycznej również dziełami historycznymi, podręcznikami, słownikami, encyklopediami itp. Bardzo ważną część zbiorów stanowią dzieła na temat historii i sztuki Śląska.

W obszernej czytelni do dyspozycji czytelników są niemieckie czasopisma. Do zachowania kultury niemieckiej przyczynia się w dużym stopniu istniejący od samego początku założenia Towarzystwa Zespół Pieśni, który swoim bogatym repertuarem umila każde spotkanie i w swoich pięknych strojach regionalnych bardzo ceniony jest także przez zaprzyjaźnione organizacje w Niemczech.

O swojej działalności i planach Towarzystwo informuje obszernie w periodyku p.t. "NIEDERSCHLESISCHE INFORMATIONEN" (Informacje Dolnośląskie ISSN: 2299-2510, wydawany dwa razy w roku), w którym publikowane są również artykuły dotyczące Śląska, jego historii i zabytków.

Poprawiony: środa, 05 lutego 2014 15:46