W sobotę 8 grudnia o godz. 14:30 organizujemy spotkanie Adwentowo-bożonarodzeniowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa!


Przy choince W świątecznie udekorowanej sali będzie okazja do spotkania się, rozmowy oraz wspólnego zaśpiewania tradycyjnych niemieckich kolęd przez członków i sympatyków Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego.Tego wieczoru będzie nam towarzyszył także nasz chór Heimatsänger oraz dzieci z kursów j.niemieckiego.

Prosimy o potwierdzenie przybycia telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Biblioteka
Wpisany przez Janusz Kamiński, wtorek, 26 kwietnia 2011 12:07

Ogromne znaczenie dla pielęgnowania kultury niemieckiej ma biblioteka w Domu Spotkań NTKS, dysponująca oprócz dziełami literatury niemieckojęzycznej również dziełami historycznymi, podręcznikami, słownikami, encyklopediami itp. Bardzo ważną część zbiorów stanowią dzieła na temat historii i sztuki Śląska.

W obszernej czytelni do dyspozycji czytelników są niemieckie czasopisma. Do zachowania kultury niemieckiej przyczynia się w dużym stopniu istniejący od samego początku założenia Towarzystwa Zespół Pieśni, który swoim bogatym repertuarem umila każde spotkanie i w swoich pięknych strojach regionalnych bardzo ceniony jest także przez zaprzyjaźnione organizacje w Niemczech.

O swojej działalności i planach Towarzystwo informuje obszernie w periodyku p.t. "NIEDERSCHLESISCHE INFORMATIONEN" (Informacje Dolnośląskie ISSN: 2299-2510, wydawany dwa razy w roku), w którym publikowane są również artykuły dotyczące Śląska, jego historii i zabytków.

Poprawiony: środa, 05 lutego 2014 15:46