W świątecznie udekorowanej sali 8 grudnia o 14:30 spotkali się członkowie i sympatycy Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego, by wspólnie świętować adwent.

Bernadeta Szyszka, uroczyście zapaliła pierwszą świeczkę na wieńcu adwentowym, dając tym samym znak rozpoczęcia wspólnego świętowania. Następnie przewodnicząca NTKS, Renata Zajączkowska, z ogromną radością powitała wszystkich obecnych. Po jej słowach nastąpiły błogosławieństwa z ust duszpasterza ks. Mariana Arndta. Również obecny na spotkaniu Konsul Generalny Niemiec Pan Hans Jörg Neumann złożył życzenia wszystkim członkom Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne kolędowanie. Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Biblioteka
Wpisany przez Janusz Kamiński, wtorek, 26 kwietnia 2011 12:07

Ogromne znaczenie dla pielęgnowania kultury niemieckiej ma biblioteka w Domu Spotkań NTKS, dysponująca oprócz dziełami literatury niemieckojęzycznej również dziełami historycznymi, podręcznikami, słownikami, encyklopediami itp. Bardzo ważną część zbiorów stanowią dzieła na temat historii i sztuki Śląska.

W obszernej czytelni do dyspozycji czytelników są niemieckie czasopisma. Do zachowania kultury niemieckiej przyczynia się w dużym stopniu istniejący od samego początku założenia Towarzystwa Zespół Pieśni, który swoim bogatym repertuarem umila każde spotkanie i w swoich pięknych strojach regionalnych bardzo ceniony jest także przez zaprzyjaźnione organizacje w Niemczech.

O swojej działalności i planach Towarzystwo informuje obszernie w periodyku p.t. "NIEDERSCHLESISCHE INFORMATIONEN" (Informacje Dolnośląskie ISSN: 2299-2510, wydawany dwa razy w roku), w którym publikowane są również artykuły dotyczące Śląska, jego historii i zabytków.

Poprawiony: środa, 05 lutego 2014 15:46