Już 25.05.2019 o godz. 10.00 w ogrodzie NTKS przy ul. Saperów 12  dla naszych członków oraz zaproszonych gości, odbędzie się coroczne spotkanie "Maikranz - Der Tradition verbunden". Będzie okazja do  spotkania, rozmów, pielęgnowania tradycji, wspólnego śpiewania, grillowania i zabawy zarówno dla starszych jak i dla młodszych. Dla dzieci  zaplanowane są  warsztaty plastyczne.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Zapisy w biurze, liczba miejsc ograniczona. Składka od osoby dorosłej wynosi 5 zł, dzieci wstęp wolny.

„Źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”


"Jestem Niemką w Polsce"- nowe wydanie już dostępne
Wpisany przez M.Ch., poniedziałek, 15 lipca 2013 11:19

okładkaJak wyglądał Dolny Śląsk tuz po wojnie, gdy znalazł się w granicach Polski? Steffi Wróbel z domu Fuhrmann przeżyła te czasy, a swoje wspomnienia o nich i nie tylko opisała w powieści "Jestem Niemką w Polsce. Fragment mojego życia".

Pierwsze wydanie książki cieszyło się wielką popularnością i nakład szybko się wyczerpał. Obecnie dostępne jest nowe wydanie, uzupełnione o wiersze pisane przez autorkę w dolnośląskiej gwarze języka niemieckiego.

Steffi Wróbel należy do niewielu osób, które do dziś posługują się ta gwarą. Jako aktywny członek NTKS Wrocław Steffi od lat prowadzi zespół „Die Heimatsänger“.

Wydanie publikacji było możliwe dzięki dofinansowaniu ze strony Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Rzeczpospolitej Polskiej.

Poprawiony: środa, 25 września 2013 13:22