W sobotę 8 grudnia o godz. 14:30 organizujemy spotkanie Adwentowo-bożonarodzeniowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa!


Przy choince W świątecznie udekorowanej sali będzie okazja do spotkania się, rozmowy oraz wspólnego zaśpiewania tradycyjnych niemieckich kolęd przez członków i sympatyków Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego.Tego wieczoru będzie nam towarzyszył także nasz chór Heimatsänger oraz dzieci z kursów j.niemieckiego.

Prosimy o potwierdzenie przybycia telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

"Jestem Niemką w Polsce"- nowe wydanie już dostępne
Wpisany przez M.Ch., poniedziałek, 15 lipca 2013 11:19

okładkaJak wyglądał Dolny Śląsk tuz po wojnie, gdy znalazł się w granicach Polski? Steffi Wróbel z domu Fuhrmann przeżyła te czasy, a swoje wspomnienia o nich i nie tylko opisała w powieści "Jestem Niemką w Polsce. Fragment mojego życia".

Pierwsze wydanie książki cieszyło się wielką popularnością i nakład szybko się wyczerpał. Obecnie dostępne jest nowe wydanie, uzupełnione o wiersze pisane przez autorkę w dolnośląskiej gwarze języka niemieckiego.

Steffi Wróbel należy do niewielu osób, które do dziś posługują się ta gwarą. Jako aktywny członek NTKS Wrocław Steffi od lat prowadzi zespół „Die Heimatsänger“.

Wydanie publikacji było możliwe dzięki dofinansowaniu ze strony Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Rzeczpospolitej Polskiej.

Poprawiony: środa, 25 września 2013 13:22