W świątecznie udekorowanej sali 8 grudnia o 14:30 spotkali się członkowie i sympatycy Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego, by wspólnie świętować adwent.

Bernadeta Szyszka, uroczyście zapaliła pierwszą świeczkę na wieńcu adwentowym, dając tym samym znak rozpoczęcia wspólnego świętowania. Następnie przewodnicząca NTKS, Renata Zajączkowska, z ogromną radością powitała wszystkich obecnych. Po jej słowach nastąpiły błogosławieństwa z ust duszpasterza ks. Mariana Arndta. Również obecny na spotkaniu Konsul Generalny Niemiec Pan Hans Jörg Neumann złożył życzenia wszystkim członkom Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne kolędowanie. Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

"Jestem Niemką w Polsce"- nowe wydanie już dostępne
Wpisany przez M.Ch., poniedziałek, 15 lipca 2013 11:19

okładkaJak wyglądał Dolny Śląsk tuz po wojnie, gdy znalazł się w granicach Polski? Steffi Wróbel z domu Fuhrmann przeżyła te czasy, a swoje wspomnienia o nich i nie tylko opisała w powieści "Jestem Niemką w Polsce. Fragment mojego życia".

Pierwsze wydanie książki cieszyło się wielką popularnością i nakład szybko się wyczerpał. Obecnie dostępne jest nowe wydanie, uzupełnione o wiersze pisane przez autorkę w dolnośląskiej gwarze języka niemieckiego.

Steffi Wróbel należy do niewielu osób, które do dziś posługują się ta gwarą. Jako aktywny członek NTKS Wrocław Steffi od lat prowadzi zespół „Die Heimatsänger“.

Wydanie publikacji było możliwe dzięki dofinansowaniu ze strony Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Rzeczpospolitej Polskiej.

Poprawiony: środa, 25 września 2013 13:22