Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego we Wrocławiu do naszej siedziby w środę, 19 września o godz. 16:00, na  spotkanie członkowskie, którego tematem przewodnim będą dożynki.

Po spotkaniu zapraszamy wszystkich obecnych na kawę i ciastka!

"Dawne Szpitale we Wrocławiu"
Wpisany przez M.Ch., piątek, 24 października 2014 12:09

okładkaO tym, że Wrocław może pochwalić się niezwykle interesującą historią, wiemy wszyscy. To pewne! Mniej rozpowszechniony jest jednak fakt, iż ta nadodrzańska śląska Metropolia kryje w sobie fascynujące historie szpitali.

Kiedy powstały pierwsze szpitale we Wrocławiu? Jak wyglądały? Jak to możliwe, że Wrocław już w dawnych czasach mógł działać w tak innowacyjny sposób w dziedzinie medycyny? Szczegółowych odpowiedzi na wszystkie te pytania udziela nam Małgorzata Wójtowicz w swojej publikacji pt. „Dawne Szpitale we Wrocławiu.” Liczne szkice i obrazy ówczesnych szpitali zamieszczane na pocztówkach idealnie uzupełniają opisy, tworząc fantastyczną całość.

Praca ta, została opublikowana w 2008 roku. Niemieckie wydanie powstało przy głównej pomocy NTKS we Wrocławiu oraz wsparciu następujących instytucji :

Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu

Niemieckiemu Towarzystwu Historii Szpitali

Wolnemu Kraju związkowemu Bawaria wraz z zarejestrowanym Stowarzyszeniem Domu Ojczyzny w Norymberdze

Szpitalowi Specjalistycznemu Euro Medicare AG we Wrocławiu

Poprawiony: piątek, 24 października 2014 12:26