W sobotę 8 grudnia o godz. 14:30 organizujemy spotkanie Adwentowo-bożonarodzeniowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa!


Przy choince W świątecznie udekorowanej sali będzie okazja do spotkania się, rozmowy oraz wspólnego zaśpiewania tradycyjnych niemieckich kolęd przez członków i sympatyków Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego.Tego wieczoru będzie nam towarzyszył także nasz chór Heimatsänger oraz dzieci z kursów j.niemieckiego.

Prosimy o potwierdzenie przybycia telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

„Wybór wierszy” – Eva Maria Jakubek
Wpisany przez Bogna Piter, piątek, 08 stycznia 2016 08:39

okładkaPod koniec roku 2015 opublikowany został tom poezji Evy Marii Jakubek.

"Eva Maria Jakubek posiadała dar wyrażania za pomocą słów nastrojów, myśli i perspektyw światopoglądowych. Zakres tematyczny jej wierszy obejmuje prawie wszystkie obszary ludzkiej egzystencji: od dzieciństwa, przez przeżycia młodości, zmianę poglądów i światopoglądu aż do samotności po śmierci męża i myśli nad kresem swojego życia.

(...)

Niniejszy tomik poezji jest trzecim już wydaniem wybranych wierszy Evy Marii Jakubek, pierwszym jednak po jej śmierci. Odeszła od nas 31 maja 2012 po długiej chorobie. Jej odejście spowodowało lukę w kręgach Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego, ponieważ Eva była aktywnym i zaangażowanym członkiem. (...)

Serdecznie dziękujemy synom Evy Jakubek za to, że umożliwili publikację wierszy."

/Cytaty ze wstępu/

Publikacja tego tomu była możliwa dzięki dotacji Konsulatu Generalnego Republiki Niemiec.

Poprawiony: piątek, 08 stycznia 2016 08:53