NTKS z Wrocławia jak co roku zaprasza 17  listopada 2018 na obchody Volkstrauertag /Dzień Żałoby Narodowej/ we Wrocławiu i Nadolicach Wielkich.
Zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach w Parku Pamięci w Nadolicach Wielkich oraz  na tematyczny wykład w siedzibie NTKS.


PROGRAM

10:00              wyjazd do Nadolic Wielkich zbiórka przy hotelu Wrocław
11:00-12:00   obchody na cmentarzu w Nadolicach Wielkich
13:00              powrót do Wrocławia, ciepły posiłek w siedzibie NTKS
13:30              tematyczny wykład  


Udział w uroczystości jest bezpłatny – prosimy o zapisy telefonicznie, mailowo lub osobiście w godzinach pracy biura.

„źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”

"Wybitni Wrocławianie" ponownie w Ratuszu
Wpisany przez M.Ch., środa, 14 listopada 2012 16:43

plakatW środę 28 listopada w Sali Wielkiej Starego Ratusza odbędzie się sesja popularno-naukowa pt. "Wybitni Wrocławianie z wielokulturowej historii miasta". Już po raz siódmy wrocławscy naukowcy zaprezentują przed Państwem sylwetki nietuzinkowych, znanych, podziwianych, niekiedy nieco zapomnianych ale na pewno wybitnych osobowości z historii naszego miasta.

Organizatorami tegorocznej sesji jest Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu oraz Muzeum Miejskie Wrocławia, projekt nie mógłby odbyć się bez wsparcia Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego we Wrocławiu. Za finansowe wsparcie dziękujemy Gminie Wrocław (www.wroclaw.pl).

plakat

 

Poprawiony: środa, 14 listopada 2012 17:02