Już 25.05.2019 o godz. 10.00 w ogrodzie NTKS przy ul. Saperów 12  dla naszych członków oraz zaproszonych gości, odbędzie się coroczne spotkanie "Maikranz - Der Tradition verbunden". Będzie okazja do  spotkania, rozmów, pielęgnowania tradycji, wspólnego śpiewania, grillowania i zabawy zarówno dla starszych jak i dla młodszych. Dla dzieci  zaplanowane są  warsztaty plastyczne.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Zapisy w biurze, liczba miejsc ograniczona. Składka od osoby dorosłej wynosi 5 zł, dzieci wstęp wolny.

„Źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce”


Urodzeni w Breslau - świadkowie historii opowiadają
Wpisany przez Janusz Kamiński, poniedziałek, 16 maja 2011 11:32


Zapraszamy serdecznie do oglądania naszej wystawy pt. "Urodzeni w Breslau - świadkowie historii opowiadają", która przedstawia życiorysy ludzi, którzy w śląskiej metropolii spędzili dzieciństwo i młodość, niektórzy z nich całe swoje życie.


Lista miejsc gdzie w najbliższym czasie będzie można obejrzeć wystawę:

od 18 do 25 maja, w ramach konferencji naukowej "Mniejszości narodowe i etniczne w Polsce – stan obecny i perspektywy"  19 maja, godz. 14.00 Organizator: Instytut Politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Koszarowa 3, budynek 2/3, w holu,
oraz od 18 do 25 maja, w ramach wyjazdowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu Mniejszości Narodowych i Etnicznych, która odbędzie się we Wrocławiu. Dolnośląski Urząd Wojewódzki, w korytarzu przed salą sejmikową (nr. 1222), pl. Powstańców Warszawy 1,

Poprawiony: poniedziałek, 16 maja 2011 15:33